Zavrieť

Porady

Sluzby a platba vopred

Poskytujeme reklamne sluzby a klient musi zaplatit vopred. Ak zaplati 28.4. a sluzba mu bude poskytnuta 3.5., musim urobit dve fa? Zvlast na preddavok a zvlast na poskytnutie sluzby alebo urobim uz rovno vyuctovaciu fa?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    McMarti je offline (nepripojený) McMarti

    McMarti
    Ano.. lebo zdanitelné plnenie z preddavku máš ked ti to pripísali na účet t.j. 28/4 a druhé zdaniteľné pnenie máš zasek ked si urobila službu tr.j. 3/5/

    Grófová je offline (nepripojený) Grófová

    Grófová
    Katka, tiež vystavujeme zálohové faktúry za služby - reklamné. K uhradenej zálohe za služby vystavujem len jednu faktúru - daňová povinnosť vzniká dňom úhrady faktúry, alebo dňom poskytnutia služby a to tým dňom, ktorý nastane skôr. V tomto prípade vzniká daňová povinnosť 28.4.2005. Iné je to s tovarom, na ktorý sme zobrali zálohu, ale tento tovar ešte nemáme vyrobený a prijatý na sklade. Ak mi zaplatia zálohu za tovar, ktorý nemôžem hneď vyskladniť /pretože ho nemám/, tak vystavím dve faktúry - 1. Daňový doklad k prijatej zálohe a keď je tovar vyrobený, prijatý na sklad a odoslaný zákazníkovi tak vystavím 2. Daňový doklad - dodanie tovaru. My to robíme takto.

    Katarina1 je offline (nepripojený) Katarina1

    Katarina1
    Vdaka p. Grofova, ja taktiez robim iba jednu fakturu. Len som chcela vediet, ci to nahodou nerobim zle.

    Sluzby a platba vopred

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.