Zavrieť

Porady

preddavky zo závislej činnosti pri príjme 6000 Sk

Prosím o radu. Platí preddavky na daň zamestnanec, ktorý má HM 6000 Sk/ čiast. úv./, nemá deti a podpísal vyhlásenie? Kde by som našla vzor vyhlásenia? Ďakujem za rýchlu pomoc.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Jozef Mihál je offline (nepripojený) Jozef Mihál

    Lektor - dane, mzdy a odvody a poslanec NRSR (SaS) ...viac Jozef Mihál
    Neplatí. Kedže podpísal vyhlásenie, a teda uplatňuje si nezdaniteľnú čiastku - ktorá je aktuálne vo výške 6736 Sk mesačne, tak pri HM 6000 Sk pri predpokladanom odpočítaní poistného, ktoré si platí, a po odpočítaní nezdan.čiastky mu na zdanenie nič nezostane.

    Vyhlásenie nájdete tu:
    Naposledy upravil Jozef Mihál : 29.06.04 at 07:48

    ankap je offline (nepripojený) ankap

    ankap
    Ďakujem a ak Vás ešte možem poprosiť. Ak má ten zamestnanec príjmy aj z iných činností , ako to bude na konci roka? Nenarobila som si starosti keď podpísal vyhlásenie?
    Mám dať podpísať vyhlásenie zamestnancovi na dobu určitú?

    Jozef Mihál je offline (nepripojený) Jozef Mihál

    Lektor - dane, mzdy a odvody a poslanec NRSR (SaS) ...viac Jozef Mihál
    Po skončení roka buď podá daňové priznanie alebo Vy mu robíte ročné zúčtovanie - podľa okolností, o aké iné príjmy pôjde.
    Na dobu určitú ? Nechápem otázku. Ide o zamestnanca so zmluvou na dobu určitú ?

    vladan je offline (nepripojený) vladan

    žena, a ešte raz ŽENA!!! (aj keď môj nick o tom nevypovedá) ...viac vladan
    zamestnanec si pred podpísaním vyhlásenie prečíta poučenie - kde je uvedené, že toto vyhlásenie podpisuje LEN U JEDNÉHO ZAMESTNÁVATEĽA. Čiže ak vám ho podpísal, musí si byť vedomý, že u ďalších zamestnávateľov už vyhlásenie podpísať nemôže. Aj keby mal podpísaných 10 vyhlásení, vám to môže byť ukradnuté, lebo to robí na svoju zodpovednosť. Od 1.1.2004 platí nový zákon o dani z príjmov, podľa ktorého si môže zamestnanec vybrať hociktorého zamestnávateľa, aby mu urobil za rok 2004 /po skončení roka/ ročné zúčtovanie dane. Alebo sa môže rozhodnúť, že si podá daňové priznanie. Čiže ak by vás predsa požiadal o ročné zúčtovanie, tak by mal predložiť potvrdenie o príjme zo všetkých svojich zamestnaní v priebehu roka 2004. Potom si spočítate všetky príjmy (od všetkých zamestnávateľov), všetky odvody a zaplatenú daň a podľa toho mu urobíte ročné zúčtovanie. Za rok mu uplatníte nezdaniteľnú časť 80832,- Sk.
    Ešte sa vrátim k vyhláseniu - podpisuje sa pri nástupe do zamestnania a každý rok (ja to robím do 31.1.) mi zamestnanec podpisuje (kolonka vo vyhlásení), či sa náhodou niečo nezmenilo. Čiže vyhlásenie by malo byť akosi aktualizované každoročne.
    A ako uviedol p. Mihál, ročné zúčtovanie môžte urobiť, len v tom prípade, ak mal zamestnanec príjmy len zo závislej činnosti. Pekný deň

    ankap je offline (nepripojený) ankap

    ankap
    To je iný prípad, nesúvisí s prvým. Prijala som zamestnanca na dobu určitú, má podpísať vyhlásenie?

    vladan je offline (nepripojený) vladan

    žena, a ešte raz ŽENA!!! (aj keď môj nick o tom nevypovedá) ...viac vladan
    ak nemá podpísané vyhlásenie u ďalšieho zamestnávateľa (alebo inde) tak nevidím dôvod prečo nepodpísať.

    ankap je offline (nepripojený) ankap

    ankap
    Ďakujem za polopatistickú odpoveď. Už som v obraze. Prajem tiež krásny a úspešný deň.

    preddavky zo závislej činnosti pri príjme 6000 Sk

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.