Zavrieť

Porady

účtovanie zmluvy o dielo - stavby

Prosím, je tu niekto, kto účtuje stavby domov na základe zmluvy o dielo???
Naposledy upravil janaGT : 29.06.04 at 09:08
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    janaGT je offline (nepripojený) janaGT

    janaGT
    accad
    Skúste bližšie špecifikovať, čo potrebujete?
    Podľa §19 ods. 1 Pri dodaní stavby na základe ZoD alebo inej obdobnej zmluvy je dňom dodania deň odovzdania stavby.
    V Zmluve máme dohodnuté 3 zálohové platby:
    1. zál.platba 50% do 7 dní po podpise zmluvy
    2. zál.platba 30% do 7 dní po ukončení hrubej stavby
    3. zál.platba 20% do 7 dní po odovzdaní stavby.
    V podstate by som len chcela vedieť, či robím správne, keď odvediem DPH z prijatej zálohy a to v deň prijatia platby na účet. Podľa mňa sa v v tomto konkrétnom prípade nejedná o čiastkové plnenie, to by som musela mať na každú dokončenú prácu na stavbe odovzdávajúci protokol. Ten sa robí až po ukončení všetkých prác. A tento deň odovzdania bude aj dňom dodania z hľadiska DPH. Dúfam, že som to napísala zrozumiteľne.

    McMarti je offline (nepripojený) McMarti

    McMarti
    janaGT
    Podľa §19 ods. 1 Pri dodaní stavby na základe ZoD alebo inej obdobnej zmluvy je dňom dodania deň odovzdania stavby.
    V Zmluve máme dohodnuté 3 zálohové platby:
    1. zál.platba 50% do 7 dní po podpise zmluvy
    2. zál.platba 30% do 7 dní po ukončení hrubej stavby
    3. zál.platba 20% do 7 dní po odovzdaní stavby.
    V podstate by som len chcela vedieť, či robím správne, keď odvediem DPH z prijatej zálohy a to v deň prijatia platby na účet. Podľa mňa sa v v tomto konkrétnom prípade nejedná o čiastkové plnenie, to by som musela mať na každú dokončenú prácu na stavbe odovzdávajúci protokol. Ten sa robí až po ukončení všetkých prác. A tento deň odovzdania bude aj dňom dodania z hľadiska DPH. Dúfam, že som to napísala zrozumiteľne.
    Janka aj naša firma ma takéto zmluvy o dielo a tiež po uhradení čiastkovej zalohy vystavujem našim odberateľom doklad kde je aj rozpísana DPH a deň plnenia je deň pripísania úhradyna náš účet. Nakoľko niektoré stavby sa vleču aj mesiace tak pri poslednej výslednej sa rozpíšu všetky zalohy aj s DPH ale s minusom takže do DPH mi ide len alikvotna čiastka pri poslednom vysporiadaní stavby.

    janaGT je offline (nepripojený) janaGT

    janaGT
    McMarti
    Janka aj naša firma ma takéto zmluvy o dielo a tiež po uhradení čiastkovej zalohy vystavujem našim odberateľom doklad kde je aj rozpísana DPH a deň plnenia je deň pripísania úhrady na náš účet. Nakoľko niektoré stavby sa vleču aj mesiace tak pri poslednej výslednej sa rozpíšu všetky zalohy aj s DPH ale s minusom takže do DPH mi ide len alikvotna čiastka pri poslednom vysporiadaní stavby.
    Takže s uvádzaním dátumov zdaniteľného dodania na fa si nemusím robiť problémy. Zhrniem to:
    zálohová fa - deň prijatia platby
    vyúčtovacia fa - deň odovzdania stavby
    A ešte jeden problém:
    v 06/04 sme prijali zálohu na stavbu, z ktorej som odviedla DPH. A pár dní nato šéf urobil dodatok k zmluve, kde sa znížila cena zálohy. Čo teraz s DPH?

    McMarti je offline (nepripojený) McMarti

    McMarti
    janaGT
    Takže s uvádzaním dátumov zdaniteľného dodania na fa si nemusím robiť problémy. Zhrniem to:
    zálohová fa - deň prijatia platby
    vyúčtovacia fa - deň odovzdania stavby
    A ešte jeden problém:
    v 06/04 sme prijali zálohu na stavbu, z ktorej som odviedla DPH. A pár dní nato šéf urobil dodatok k zmluve, kde sa znížila cena zálohy. Čo teraz s DPH?
    ak to máš v júni tak priznanie k DPH len podaš 25/7/2004. Vy chcete vracat peniaze? ak nie tak urob doklad k DPH k tej sume co ti poslali na účet.

    janaGT je offline (nepripojený) janaGT

    janaGT
    McMarti
    ak to máš v júni tak priznanie k DPH len podaš 25/7/2004. Vy chcete vracat peniaze? ak nie tak urob doklad k DPH k tej sume co ti poslali na účet.
    Ja práveže musím peniaze vrátiť, nakoľko v dodatku sa dohodli na znížení zálohy. Ale na účet nám pár dní predt tým dodatkom prišla celá pôvodná suma zálohy. A teraz mi nie je jasné, či urobím dobropis, alebo ako ???

    Zuzka je offline (nepripojený) Zuzka

    Zuzka
    Urob ako napísala McMarti, ibaže čísla budú s mínusovým znamienkom čiže "dobropis". A peniaze vrátiš.

    McMarti je offline (nepripojený) McMarti

    McMarti
    Jani , ked budeš robiť doklad k tej fakture tak hned na nej by som urobila aj minusom o tu čiatku aby sa zhodovalo so ZoD. Tak by si to mala mať v poriadku.Dufam že peniaze si vratila ešte neto mesiac.

    účtovanie zmluvy o dielo - stavby

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.