Zavrieť

Porady

Nákup služieb

Ahoj poraďáci!!!
Som začiatočník v JU a dovolím si zadať nejaké otázočky:
Sme malá firma, ktorá vlastní 2 dodávky - s ktorými podniká v oblasti autodopravy.
Moja prvá otázka: ( v prípade, že prepravu fakturujem odberateľovi na základe objednávky) - nákup PHM účtujem ako nákup materiálu???

Moja druhá otázka: zaoberáme sa aj sprostredkovaním prepravy - nákup a následný predaj prepravy. Ako správne zaúčtujem nákup prepravných služieb od dodávateľa???

Prosím poraďte....
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Dančo je offline (nepripojený) Dančo

    Dančo
    Prosím poradte!!!

    Skúsim sa spýtať takto: Je správne ak nákup PHM na dodávky v rámci prepravy na základe obj účtujem ako nákup materiálu a nákup PHM pre majiteľa na jeho aute / zaradeného v majetku/, ktorý vybavuje po úradoch atď účtujem ako prevádzkovú rěžiu???

    A ešte - môžem nákup prepravných služieb účtovať ako réžiu? (tie služby následne predám inému odberateľovi). Alebo to môžem účtovať ako tovar - vlastne ide o nákup a predaj v nezmenenej podobe???

    PROSÍM PROSÍM PORADTE.....

    Ja viem že sa Vám moje otázky asi vidia trápne ale bol by som
    vám veľmi vďačný ak mi niekto poradíte....

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.