Zavrieť

Porady

doklady

Dobrý deň prajem všetkým. Pokladničné doklady sme spoločne vyriešili, tak idem ďalej.
Prešla som si porady týkajúce sa zakladania a číslovania a náležitostí účtovných dokladov. Na niektoré veci sú názory tak 50 na 50, ale aj tak mi to pomohlo. Všetkým prispievateľom ďakujem.
Teraz riešim problém s bankovým výpisom. Ja ho nedokladám ničím. Veď je v ňom uvedené číslo faktúry, ktoré hradím obvykle aj názov firmy, ktorej hradím. Pri úhradách odvodov sú všetky doklady založené pri ID. Výber z bankomatu je predsa vklad do pokladne. Musím dokladať ešte raz operácie v bankovom výpise?
A ešte predsa len otázočka k tým pokladničným dokladom- ja doklady z ERP nelepím ale pripínam zošívačkou k VPD. Známa mi povedala, že to nie je správne. Ale nepoznám zákon, ktorý hovorí, že sa nesmú pripínať. Môžem si pripínať a nie lepiť bločky ERP k VPD dokladom?
Ďakujem za každý názor
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Liptáčik je offline (nepripojený) Liptáčik

    Liptáčik
    Ja som bločky kedysi spinkovala. Teraz ich lepím. Prečo? Z praktického dôvodu. Lepené bločky zaberajú v poradači menej miesta, je to úhľadnejšie a ak máš plný šanón, pri lepených bločkoch tam uložíš viac dokladov. Lepím už niekoľko rokov a ešte sa mi nestalo, aby som o niektorý lepený doklad prišla.

    IvetaH je offline (nepripojený) IvetaH

    IvetaH
    To ma nenapadlo. Mne len na tom lepení vadí, že som vždy dolepená viac ako tie bločky a to používam tú lepiacu tyčinku, nie klasické lepidlo. A potom sa mi stalo, že sa mi zlepili dve strany dokopy, alebo prišiel zákazník, že potrebuje blok na reklamáciu.
    ďakujem za názor, možno, že predsa len budem lepiť, ešte to zvážim.
    Alena Šimová
    čo sa týka dokladania bankových výpisov, dokladám len tie operácie, na ktoré nemám faktúru, napr. doklady o nákupe cudzej meny.

    ekopo je offline (nepripojený) ekopo

    JA ekopo
    Poznámka k lepeniu dokladov: pri malom bločku sa môže veľmi ľahko stať že zalepím dôležitý údaj, preto sponkujem. A lepenie trvá určite dlhšie ako sponkovanie.
    Co sa týka dokladania dokladov k bankovému výpisu, teoria hovorí že by nemalo nič "vystávať".

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.