Zavrieť

Porady

Splatka

Kto mi pomože?Dna 5.5.2008 mi poslali z Ge Money list POKUS O ZMIER išlo o list kde bolo napisane list k vymahanu pohladavky vo vyške 16.126,92 SK.Zakladna pohladavka bola na sumu 2.687,82 SK tu som hned zaplatila vo vyške 2700 SK dalej bolo napisane prislušenstvo že dlhujem vo vyške 13.439,1 SK.To prisluženstvo som splacala mesačne niekedy po 3 000,2600 no podla vyplaty.Ostavala mi už suma 2726,92.Ale a to bola moja chyba!Zavolala som na t.č. čo bolo na tom liste chcela som sa opytat na celkovu sumu že vyrovnam celkovu sumu že ukončim tu splatku najvekšim šokom bolo oni mi povedali že dlhujem nie 2726,92 SK ale že dlhujem 9979 SK!!!Ked som sa opytala prečo nie ta suma 2726,92 ale ta vysoka vraj zle mi vypočitali uroky z omeškania až teraz ked sme telefonovali prišli nato.Pytam sa Vas ako mam platit???Dakujem.
Naposledy upravil t.betinka : 05.10.08 at 17:29 Dôvod: presunutdopoloskydomacnost
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

    Stanislav 1975
    Ahojky , daj si www.gemoney.sk, tam si ťukni na "moje zmluvy" a tam daj bud rodné číslo, alebo číslo zmluvy a splátku, ktorú si mala platiť a tam to máš všetko vyčíslené...
    Inak, Ge money má vysoké pokuty za neplatenie, napr. za neskoré uhradenie splátky je pokuta 20(!!!) percent a to ešte nieje penále- to je plus k tomu-takže verím, že sa ti tam mohlo tak naakumulovať, hmhm-pozri a uvidíš...

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    t.betinka Pozri príspevok
    Kto mi pomože?Dna 5.5.2008 mi poslali z Ge Money list POKUS O ZMIER išlo o list kde bolo napisane list k vymahanu pohladavky vo vyške 16.126,92 SK.Zakladna pohladavka bola na sumu 2.687,82 SK tu som hned zaplatila vo vyške 2700 SK dalej bolo napisane prislušenstvo že dlhujem vo vyške 13.439,1 SK.To prisluženstvo som splacala mesačne niekedy po 3 000,2600 no podla vyplaty.Ostavala mi už suma 2726,92.Ale a to bola moja chyba!Zavolala som na t.č. čo bolo na tom liste chcela som sa opytat na celkovu sumu že vyrovnam celkovu sumu že ukončim tu splatku najvekšim šokom bolo oni mi povedali že dlhujem nie 2726,92 SK ale že dlhujem 9979 SK!!!Ked som sa opytala prečo nie ta suma 2726,92 ale ta vysoka vraj zle mi vypočitali uroky z omeškania až teraz ked sme telefonovali prišli nato.Pytam sa Vas ako mam platit???Dakujem.
    Problém je v tom, že v prípade nabalenej dlžnej sumy (istina, úroky, úroky z omeškania, penále, ...) sa najprv z prijatých peňazí uhrádzajú úroky z omeškania, potom úroky a až nakoniec sa uhrádza dlh na istine.

    Myslela si si, že prvou splátkou 2700 si uhradila istinu? Omyl! To si uhradila buď úroky z omeškania alebo nejaké penále. Následne splátkami si uhrádzala stále narastajúci úrok. Dlžná istina bola stále tých 2687 SKK, preto ti stále nabiehali úroky. Tú istinu by si bola splatila až úplne poslednou splátkou.

    Pozri si v zmluve o pôžičke, akým spôsobom sa vyrovnávajú dlhy. Tam to je, čo sa uhrádza najskôr.

    t.betinka je offline (nepripojený) t.betinka

    t.betinka
    Ahoj Stanislav 1975,ešte raz Ti dakujem za veľmi dobru radu.Spravila som tak ako si mi napisal ukazalo mi že dlh mam nulovy tak som napisala mojmu advokatovi meil a odpoved bola že mam všetko vyrovnane.Dakujem.Len neviem pochopit prečo do telefonu mi povedali taku vysoku vyšku splatky skoro 10 000 Sk.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.