Zavrieť

Porady

Leasing - akontácia

Ahoj kamoši.
Súrne by som potrebovala poradiť ohľadom leasingu stroja.

Nemenovaná firma nám dodala automat. Zaplatili sme zálohu - akontáciu 43000 EUR. Potom nám prišla vyúčtovacia faktúra na túto akontáciu , kde bolo vyčíslene aj DPH.
Potom sme sa dohodli s leasingovou spoločnosťou, že to budeme lízovať.
Tak nam leasingovka poslala tiež zálohovú faktúru na akontáciu, ktorú sme síce neplatili, ale tiež poslali vyúčtovanie aj s DPH. a to uz mám nárok na odpočet DPH druhýkrát. Čo je samozrejme hluposť.
SPravil sa trojzápočet- Leasingovka, dodávateľ a odberateľ.
Ale čo s tou DPH????
som z toho jeleň.
Prosím pomôžte.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Efinečka je offline (nepripojený) Efinečka

    55 rokov, daniar a účtovník Efinečka
    Prvú zálohovú faktúru od dodávateľa stornujete. Platbu dodávateľovi zaúčtujete ako zálohovú platbu / 314/221/, zálohovú platbu od leas. spoločnosti zaúčtujete ako zálohu - akontáciu, uplatníš z nej DPH, zápočet platieb cez interný doklad ako zmenu partnera / neviem, aký používate software /

    dadia1 je offline (nepripojený) dadia1

    dadia1
    a ako môžem stornovať zálohu aj vyúčtovanie od dodávateľa bez toho , že by mi poslali dobropis alebo nejake oznamenie alebo storno????? sama od seba nemôžem

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.