Zavrieť

Porady

Krádež bankomatovej karty s PIN

Prosím Vás poraďte mi. Klientovi ukradli bankomatové karty k podnikateľskému účtu a bol taký zlatý, že si na karty napísal aj PIN kódy. Takže to lupičovi veľmi uľahčil a ten hneď aj z účtu peniaze vybral kým sa účty nezablokovali.

Čo mám teraz robiť s tými výbermi z BU? Kde ich zaúčtovať v PU?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Braňo je offline (nepripojený) Braňo

    Braňo
    Ohlásiť na polícii krádež a do momentu ukončenia vyšetrovania by som túto sumu nechal na 261.
    Po výsledku a obdržaní výsledku vyšetrovania - zaúčtovať podľa výsledku.
    Naposledy upravil Braňo : 08.10.08 at 04:44

    ajka100 je offline (nepripojený) ajka100

    ajka100
    Zatiaľ viem, že to bolo hlásené len banke a došiel aj list z banky o podaní reklamácie na predmetné výbery.
    Zatiaľ dík.

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    ajka100 Pozri príspevok
    Zatiaľ viem, že to bolo hlásené len banke a došiel aj list z banky o podaní reklamácie na predmetné výbery.
    Zatiaľ dík.
    No, pokiaľ tie výbery boli uskutočnené pred tým, než bola krádež nahlásená, tak si pekne "zarobil" ten podnikateľ. To mu banka neuzná ako reklamáciu a škodu nenahradí. Dúfam, že nemal vysoký limit na denné výbery v hotovosti....
    Mne ukradli bankomatovú kartu , zlodej nemal PIN kód a vybral mi z bankomatu ,z môjho účtu 750 €, mám žalovať banku alebo kde sa mám obrátiť o náhradu škody. Nevie niekto poradiť???
    Stalo sa to už niekomu.???

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    dôchodkyňa Pozri príspevok
    Mne ukradli bankomatovú kartu , zlodej nemal PIN kód a vybral mi z bankomatu ,z môjho účtu 750 €, mám žalovať banku alebo kde sa mám obrátiť o náhradu škody. Nevie niekto poradiť???
    Stalo sa to už niekomu.???
    Záleží od toho, či si nahlásila krádež a tiež, či tie peniaze boli vybraté pred nahlásením krádeže, alebo až po nahlásení.
    Peniaze mi vybrali prišla mi sms ,že sa mi uskutočňuje obrat na účte ,až potom som zablokovala účet. Nemala by za to zodpovedať banka, ktorej je bankomat??

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    dôchodkyňa Pozri príspevok
    Peniaze mi vybrali prišla mi sms ,že sa mi uskutočňuje obrat na účte ,až potom som zablokovala účet. Nemala by za to zodpovedať banka, ktorej je bankomat??
    A odkiaľ mala banka vedieť, že ti ukradli kartu? Na to slúžia tie telefónne čísla, kde sa nahlasuje strata či krádež karty. Autorizačné centrum ihneď po nahlásení zablokuje kartu a zlodej nemôže s ňou vykonať žiadnu transakciu. Takto za škodu si zodpovedáš len sama.

    A odkiaľ poznali tvoje PIN? Nemala si ho v peňaženke? Alebo si ťa možno vyhliadli, keď si predtým vyberala peniaze.

    Môžeš skúsiť reklamovať, ale pochybujem, že uspeješ.

    Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

    Stanislav 1975
    ajka100 Pozri príspevok
    Prosím Vás poraďte mi. Klientovi ukradli bankomatové karty k podnikateľskému účtu a bol taký zlatý, že si na karty napísal aj PIN kódy. Takže to lupičovi veľmi uľahčil a ten hneď aj z účtu peniaze vybral kým sa účty nezablokovali.

    Čo mám teraz robiť s tými výbermi z BU? Kde ich zaúčtovať v PU?
    No napísať si PIN priamo na kartu- to už chce riadny kus odvahy, toto nepochopím...

    Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

    Stanislav 1975
    Chobot Pozri príspevok
    No, pokiaľ tie výbery boli uskutočnené pred tým, než bola krádež nahlásená, tak si pekne "zarobil" ten podnikateľ. To mu banka neuzná ako reklamáciu a škodu nenahradí. Dúfam, že nemal vysoký limit na denné výbery v hotovosti....
    Presne tak, jedná sa o neodovodnenú reklamáciu a dokonca niektoré banky si za takúto neodovodnenú reklamáciu účtujú poplatky navyše...
    Keď som zistila odcudzenie karty, ihneď som hlasila blokáciu účtu, ale oni už medzitým peniaze vybrali.
    Nechápem ako mi vybrali peniaze z bankomatu, PIN kód som nemala nikde zapísaný, peniaze som v ten deň z bankomatu nevyberala, nikde som kartou neplatila a banka tvrdí, že PIN kód bol natypypovaný pri výbere správne.Už nič nechápem. Ale na internete som čítala, že sa to stalo už viac ľuďom.Pravdy sa nedovolám nikde, banka tvrdí svoje a ja tvrdím, že som prišla o 750€ a ešte som zaplatila banke za blokáciu 16 €.

    a_je_to je offline (nepripojený) a_je_to

    a_je_to
    Prosím Vás všetkých, vráťte sa k pôvodnej otázke.......inak nepomáhate, ale zabávate a nudíte.
    Tieto výbery z banky treba všetky zaúčtovať na 569/221 a je to v DP pripočitateľná položka, lebo škodu zavinil sám daňovník /§19,ods.3 písm.g ZDP/. Ak by následne ten nešťastný podnikateľ mal toľko šťastia, že by páchateľa dolapili a dostal by peniaze späť, tak po ich vrátení 211/682 a bol by v DP odpočitateľný.

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    a_je_to Pozri príspevok
    Prosím Vás všetkých, vráťte sa k pôvodnej otázke.......inak nepomáhate, ale zabávate a nudíte.
    Tieto výbery z banky treba všetky zaúčtovať na 569/221 a je to v DP pripočitateľná položka, lebo škodu zavinil sám daňovník /§19,ods.3 písm.g ZDP/. Ak by následne ten nešťastný podnikateľ mal toľko šťastia, že by páchateľa dolapili a dostal by peniaze späť, tak po ich vrátení 211/682 a bol by v DP odpočitateľný.
    Myslíš k tomu prvému príspevku? Potrebuješ to ty, alebo len chceš odpovedať na prvú otázku?

    Myslím, že ajka100 to už dávno zaúčtovala, pretože príspevok bol pridaný pred 5 mesiacmi. Takže neviem, či má zmysel vracať sa k pôvodnej otázke - táto téma sa znovu otvorila kvôli otázke, čo zadala dôchodkyňa - a tej bolo adekvátne zodpovedané.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.