Zavrieť

Porady

Odhlasenie ERP

Dobry den,

chcel by som sa opytat co potrebujem na to aby som odhlasil ERP na DU. A ku ktoremu dnu ma byt uzavierka robena. Je tam potrebny aj podpis serv. technika prosim trochu priblizit..
Vopred dakujem za odpoved.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Danielle369 je offline (nepripojený) Danielle369

    Danielle369
    adaz Pozri príspevok
    Dobrý deň, zajtra sa chystám odhlásiť ERP z prevádzky na DU, a zároveň aj prihlásiť novú ERP ktorá sa bude používať na rovnakom predajnom mieste ako ta predchádzajúca. Budem potrebovať novú knihu pokladne /nemyslím ten záznam kde sa píše kod pokladne a pod./ ale tú červenú knihu kde sa zapisujú denné a mesačné uzávierky. Alebo môžem pokračovať v tej pôvodnej knihe?
    Ďakujem
    K novej reg.pokladni potrebuješ novú knihu pokladnice , tam ti napíše DU daňový kod pokladnice a DU ti to potvrdí a opečiatkuje. Do tej knihy aj píšeš tržby aj lepíš denné a mesačné uzávierky.
    Je jedno či tá kniha je červená alebo modrá alebo biela.

    Hlasovalo 9 pouzivatelov

    Užitočné (9)
    Lubaba, rodina1, betka, Mária27, Marína, vieraaaa, Žabinka, truch, zdenka131
    9

    mysimis je offline (nepripojený) mysimis

    obyčajný človiečik mysimis
    K odhláseniu ERP na DÚ potrebuješ prvú knihu pokladnice /to je tá, kde Ti DÚ pridelil číslo pre ERP/ a aktuálnu knihu pokladnice. Uzávierku je potrebné urobiť pred odhlásením na DÚ a nie je potrebný k tomuto úkonu servisný technik.

    vikinka je offline (nepripojený) vikinka

    vikinka
    K odhláseniu ERP je potrebný certifikát a kniha pokladne,v ktorej je zapísaný pridelený DKP.Uzávierku urobiť posledný deň pred vyradením z prevádzky.Nie je potrebný súhlas serv.technika.

    cloe je offline (nepripojený) cloe

    Som najskôr človek až potom účtovník! ...viac cloe
    Aké sú sankcie, ak daňový subjekt neodhlásil ERP pri zrušení živnosti a zistil to až po 3 mesiacoch?

    adaz je offline (nepripojený) adaz

    adaz
    Dobrý deň, zajtra sa chystám odhlásiť ERP z prevádzky na DU, a zároveň aj prihlásiť novú ERP ktorá sa bude používať na rovnakom predajnom mieste ako ta predchádzajúca. Budem potrebovať novú knihu pokladne /nemyslím ten záznam kde sa píše kod pokladne a pod./ ale tú červenú knihu kde sa zapisujú denné a mesačné uzávierky. Alebo môžem pokračovať v tej pôvodnej knihe?
    Ďakujem

    adam je offline (nepripojený) adam

    adam
    mysimis Pozri príspevok
    K odhláseniu ERP na DÚ potrebuješ prvú knihu pokladnice /to je tá, kde Ti DÚ pridelil číslo pre ERP/ a aktuálnu knihu pokladnice. Uzávierku je potrebné urobiť pred odhlásením na DÚ a nie je potrebný k tomuto úkonu servisný technik.
    Dnes som bola odhlásiť pokladňu na DÚ, pani z DÚ ma poslala aj k servisnému technikovi. Ten urobil zápis o vyradení pokladne z prevádzky v pokladničnej knihe a vynuloval GT1 GT2 GT3, takže servisný technik je k tomuto úkonu potrebný.

    L-M je offline (nepripojený) L-M

    L-M
    Dobrý deň, rada by som sa opýtala, keďže téme je už staršia -chcela by som predať ERP, kedže už nevykonávame činnosť pri ktorej je potrebná. Živnosť sa neruší. Treba ísť s pokladňou , certifikátom a pokladničnou knihou na DÚ odhlásiť a následne k serv.technikovi- a čo s fišk. pamäťou- tá sa nejak uchováva kvôli príp. kontrole? Mám v tom chaos. Je potrebné urobiť nejakú uzávierku, keďže denná , kedy sa naposledy blokovalo, je urobená. Je potrebné ešte niečo iné?

    ďakujem

    L-M je offline (nepripojený) L-M

    L-M
    Našla som toto v zákone o ERP

    § 15
    Ukončenie prevádzky elektronickej registračnej pokladnice
    (1) Servisná organizácia pri ukončení prevádzky elektronickej registračnej pokladnice na požiadanie podnikateľa vyberie fiskálnu pamäť z elektronickej registračnej pokladnice aj s elektronickými súčiastkami potrebnými na prečítanie údajov z fiskálnej pamäte mimo elektronickej registračnej pokladnice a odovzdá ju podnikateľovi a zároveň z prevádzkovej pamäte odstráni daňový kód elektronickej registračnej pokladnice. Ukončenie prevádzky elektronickej registračnej pokladnice servisná organizácia zaznamená do knihy elektronickej registračnej pokladnice s uvedením dátumu a záznam potvrdí odtlačkom pečiatky, ak ju servisná organizácia má vyhotovenú, a podpisom fyzickej osoby, ktorá ukončila prevádzku elektronickej registračnej pokladnice, s uvedením jej mena a priezviska.

    (2) Podnikateľ je povinný oznámiť ukončenie prevádzky elektronickej registračnej pokladnice daňovému úradu najneskôr v prvý pracovný deň nasledujúci po ukončení jej prevádzky. Daňový úrad k tomuto dňu zruší daňový kód elektronickej registračnej pokladnice; túto skutočnosť zaznamená do knihy elektronickej registračnej pokladnice a záznam potvrdí odtlačkom pečiatky a podpisom zamestnanca daňového úradu s uvedením jeho mena a priezviska.

    Takže najpr do servisu a potom na DÚ. Pytala som sa na DÚ, ale pani ma stále presviedčala, že načo pôjdem do servisu, že čo tam oni spravia, že mám prísť na DÚ aj s pokladňou, certifikátom a pokl. knihou a hotovo.
    Keďže chcem pokladňu predať ostáva mi pokl. kniha so záznamami servisu, DÚ a fišk. pamäťou , ktorú mi dá servis pri ukončení prevádzky pokladne?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.