Zavrieť

Porady

Stravne listky SZCO v JU

Som SZCO a potrebovala by som poradit v oblasti stravnych listkov.
Nakupila som stravne listky 60 ks po 98,- Sk. Zauctovala som ich v pokladni ako vydavok, stravne listky 60 x 98,- + provizia 175,- Sk., ako vydavok ovplyvnujuci zaklad dane. V mesiaci vsak pouzijem len 20 ks, ako to zauctujem? Pomocou ID? Ku koncu roka mi zostanu este stravne listky, musim ich preuctovat na vydavok neovplyvnujuci zaklad dane?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Peterika je offline (nepripojený) Peterika

    Peterika
    Ja ich zaúčtovavam priamo všetky na došlej faktúre./ v pokladni mám len úhradu/- teda na faktúre priamo do výdavkov VOZD-prevadzková režia - počet pracovných - odpracovaných dní do konca roka od vystavenia faktúry - urobím k nim rozpis čerpania na jednotlivé mesiace a SZČO si ich preberie podpisom.
    Naposledy upravil Peterika : 08.10.08 at 21:05 Dôvod: doplnenie

    e.v.a. je offline (nepripojený) e.v.a.

    e.v.a.
    No, ja som tiez SZCO, vytvorila som si v softe druhu pokladnu - Ceniny-stravne listky. Nakup stravnych listkov som uctovala ako Pokladna - VPD - peniaze na ceste vydaj, a zaroven Pokladna-Ceniny- PPD prijem - peniaze na ceste prijem, tym som dostala hodnotu stravnych listkov do cenin. Kazdy mesiac vediem evidenciu cenin, takze spotrebu stravnych listkov a nakonci mesiaca vystavim VPD (Cenin) ako VOZD-prevadzkova rezia. Mne neostava na konci roka nic, ale keby ostalo, tak to mam asi v ceninach. Dufam, ze je to spravne :-)

    Braňo je offline (nepripojený) Braňo

    Braňo
    SZČO má nárok na stravný lístok za odpracovaný deň nie za pracovný deň (čo je rozdiel). Stretnutia s klientami a obchodné rokovania sú bežné cez víkend.

    e.v.a. je offline (nepripojený) e.v.a.

    e.v.a.
    Este raz nakup stravnych listkov - Hlavna pokladna - vydaj a Priebezne polozky prijem, prijem stravnych listkov - Ceniny - prijem a priebezne polozky vydaj. Potom uz spotreba cenin ako Ceniny Vydaj - VOZD. Dufam, ze je to zrozumitelnejsie

    Stravne listky SZCO v JU

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.