Zavrieť

Porady

Vratenie dph pri kupe os. auta do firmy

Velmi pekne by som vas chcela poprosit o radu, co robit, ked do firmy chceme kupit osobny automobil, ale tak, aby nam vratili dph? Vraj z kupy os. auta sa dph nevracia, ale ak to bude uzitkove auto, tak ano. Ako urobit z osobneho auta uzitkove? Co musi byt v technicaku? Nehovoriac o tom, ze bude treba platit zakonnu poistku, cestnu dan a co este? Neviem v tom chodit, ako ste si vsimli, budem vam vdacna za radu.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    betka je offline (nepripojený) betka

    betka
    Pri kúpe OA nie nárok na odpočítanie DPH. Je v TP označené M
    Pri kúpe NA je nárok na odpočítanie DPH, pokiaľ ho používate na podnikanie, ide o kateg. N

    Ako urobiť z OA NA? to je ťažké a neviem si to predstaviť. V prvom rade treba vkonať TZ, a to v tom smere, že dôjde k zmene jeho technických parametrov.

    NApr. Máme nejaké typické OA (nechcem robiť reklamu) tak skúsim na mojom obľúbenom, kt. iž zrejme reklamu neurobím žiadnu.)

    Mám Trabant-sedan. Je to OA, aby som urobila z neho NA, urobím TZ, vyhodím z neho zadné sedačky, namontujem mriežku medzi prednou časťou a zadnou časťou, aby splňalo aké také parametre NA. Potom zájdem do nejakého špeciálneho certifik. strediska, do nejakej skúšobne, kde mi vystavia na auto nejaký špeciálny certifikát, že s jedná o auto nákladné. Zaplatím mastný poplatok tejto skúšobni. A či mi to prejde i na DI????? (asi tak v jednoduchosti)

    Vratenie dph pri kupe os. auta do firmy

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.