Zavrieť

Porady

prenájom bytu a trvalý pobyt

Kúpila so si byt a teraz ho dávam do prenájmu. Môj nájomník si chce v mojom byte dať trvalý pobyt, nemám s tým skúsenosti, ale bojím sa to spraviť.

Zdôvodnil to tým, že v našom meste sa majú stavať nájomné byty a on by mal záujem ísť bývať o pár rokov tam, ale aby mohol nájomný byt získať, musí mať trvalý pobyt v našom meste (on je z iného mesta).

môžete mi prosím poradiť +ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    willma je offline (nepripojený) willma

    willma
    prihlásiť na trvalý pobyt sa môže aj na miestnom úrade, s prihlásením na trvalý pobyt v mojom byte som nájomníkom nikdy nedovolila.

    robin78 je offline (nepripojený) robin78

    robin78
    willma Pozri príspevok
    prihlásiť na trvalý pobyt sa môže aj na miestnom úrade, s prihlásením na trvalý pobyt v mojom byte som nájomníkom nikdy nedovolila.
    no kedysi bol problem s tym trvalym pobytom, clovek sa prihlasil a uz sa ho bol potom problem zbavit, ale po zmene uz sa niet coho obavat, ked si najomnik nezrusi trvaly pobyt sam, zrusi mu ho vlastnik

    willma je offline (nepripojený) willma

    willma
    osobná skúsenosť, doba nedávna a veľké problémy s nájomníkmi, našťastie prihlásení neboli aj keď už bol zákon v platnosti.

    betka je offline (nepripojený) betka

    betka
    Ak sa rozhodnete dať do prenájmu, nezabudnite dať do NZ nejaký bod asi v takomto znení:

    V prípade ukončenia Zmluvy výpoveďou, nájomca nemá právo na náhradný byt od prenajímateľa a prenajímateľ mu ho nemusí ani zabezpečiť.

    prenájom bytu a trvalý pobyt

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.