Zavrieť

Porady

služba dodaná zo zahraničia

prosím o radu, ako zaúčtovať:
prišla mi fa od talianskeho dodávateľa za asistenciu v období marec až jún 2008 (na stroji, ktorý bol zakúpený taktiež v Taliansku, 30.04.2008) bez DPH. Mám ju zaúčtovať ako samozdanenie alebo služby sa ako samozdanenie neúčtujú? Do ktorého riadka DPH ju mám dať? Ďakujem za skoru odpoved.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    MILP je offline (nepripojený) MILP

    MILP
    si si istá? mne sa to nezdá.....stroj, na ktorom sa tieto prace vykonavaju je v taliansku, je to chapane ako práce na cudzom majetku. ale je to fakturovane slovenskej spoločnosti.

    MILP je offline (nepripojený) MILP

    MILP
    a taktiež mam služby vyfakturovaný tunisskou spoločnosťou. Viete mi dakto poradiť?

    Milan Benka je offline (nepripojený) Milan Benka

    obyvateľ SR Milan Benka
    MILP Pozri príspevok
    prosím o radu, ako zaúčtovať:
    prišla mi fa od talianskeho dodávateľa za asistenciu v období marec až jún 2008 (na stroji, ktorý bol zakúpený taktiež v Taliansku, 30.04.2008) bez DPH. Mám ju zaúčtovať ako samozdanenie alebo služby sa ako samozdanenie neúčtujú? Do ktorého riadka DPH ju mám dať? Ďakujem za skoru odpoved.
    MILP Pozri príspevok
    si si istá? mne sa to nezdá.....stroj, na ktorom sa tieto prace vykonavaju je v taliansku, je to chapane ako práce na cudzom majetku. ale je to fakturovane slovenskej spoločnosti.
    MILP Pozri príspevok
    a taktiež mam služby vyfakturovaný tunisskou spoločnosťou. Viete mi dakto poradiť?
    Čo tak napísať zadanie otázky ešte raz a nemeniť doplnkovými otázkami charakter celého prípadu. Druhou otázkou ste úplne zmenili význam zadania prvej otázky.

    MILP je offline (nepripojený) MILP

    MILP
    Moja prvá otázka je navrchu. Služba dodaná talianskou spoločnosťou slovenskej bez dph, stroj neopustil uzemie IT, je to chapane ako praca na cudzom majetku. Ako zauctovat, do akeho riadka dph, ci je to samozdanenie. Druha fa - taktiez bez dpH z tunisu na slovensko, tiež za poradenstvo.

    Milan Benka je offline (nepripojený) Milan Benka

    obyvateľ SR Milan Benka
    MILP Pozri príspevok
    prosím o radu, ako zaúčtovať:
    prišla mi fa od talianskeho dodávateľa za asistenciu v období marec až jún 2008 (na stroji, ktorý bol zakúpený taktiež v Taliansku, 30.04.2008) bez DPH. Mám ju zaúčtovať ako samozdanenie alebo služby sa ako samozdanenie neúčtujú? Do ktorého riadka DPH ju mám dať? Ďakujem za skoru odpoved.
    MILP Pozri príspevok
    Moja prvá otázka je navrchu. Služba dodaná talianskou spoločnosťou slovenskej bez dph, stroj neopustil uzemie IT, je to chapane ako praca na cudzom majetku. Ako zauctovat, do akeho riadka dph, ci je to samozdanenie. Druha fa - taktiez bez dpH z tunisu na slovensko, tiež za poradenstvo.
    Na základe uvedeného:

    1.
    Vôbec to nie je chápané ako práca na cudzom majetku. Ide tu o presnú definíciu "asistencie". Aká je to služba ? Mám za to, že je to služba v zmysle §15/8b; . Platí odpoveď v prísp. 2.

    2.
    Poradenstvo - dtto služba v zmysle §15/8b;.

    V praxi môže vzniknúť viac spôsobov posúdenia otázky, na to je však zadanie pomerne stručné a s nesprávnymi závermi.


    Uvítal by som menej strohé a komplexnejšie zadávanie otázok. Vtedy môže byť odpoveď viac jednoznačná.

    MILP je offline (nepripojený) MILP

    MILP
    ja tiez nemam k tomu viac informacii, jedine toto. klient so mnou moc nekomunikuje a nasa danova poradkyna je na audite v prahe a zrejme sa do dph nevrati. neviem, co konkretne by si k tomu este potreboval.

    Slavena je offline (nepripojený) Slavena

    Bojovníčka Slavena
    Dobrý deň, potrebujem pomoc. Podnikateľ z ČR, platiteľ dane v ČR vykonal práce na Slovensku pre slovenskú firmu. Vystavil tejto firme faktúru za svoje služby, kde uviedol: "V cene služeb jsou zahrnuty výhradne náklady bez místne príslušných DPH".
    Pre slovenskú firmu to znamená, že si túto sumu musí samozdaniť? Podľa akého §? A v priznaní to má kde uviesť?

    Slavena je offline (nepripojený) Slavena

    Bojovníčka Slavena
    Slavena Pozri príspevok
    Dobrý deň, potrebujem pomoc. Podnikateľ z ČR, platiteľ dane v ČR vykonal práce na Slovensku pre slovenskú firmu. Vystavil tejto firme faktúru za svoje služby, kde uviedol: "V cene služeb jsou zahrnuty výhradne náklady bez místne príslušných DPH".
    Pre slovenskú firmu to znamená, že si túto sumu musí samozdaniť? Podľa akého §? A v priznaní to má kde uviesť?
    Prosíím, robím to prvý krát.

    Samozrejme sa jedná pre slovenskú firmu o samozdanenie, už som sa k tomu dopátrala a dokonca už viem ako si to nastavím aj vo svojej POHODE.
    Naposledy upravil Slavena : 16.12.08 at 06:59

    služba dodaná zo zahraničia

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.