Zavrieť

Porady

prevod vozidla do osobného vlastníctva

Dobrý deň, som živnostník a pred štyrmi rokmi som kúpil ojazdené vozidlo (tento rok ho posledný odpisujem). Rozhodol som sa od 1.novembra zrušiť živnosť. Ako postupovať s vyradením vozidla? Je potrebné vozidlo prepísať na dopravnom inšpektoráte na rč? Možem si tento rok uplatniť odpis do nákladov?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    bursi je offline (nepripojený) bursi

    bursi
    Ahoj, co sa tyka prepisu auta pri vyradeni z auto do OV / odporucam urobit aj prepis na dopravnom inspektorate ale pozor naprv chod do poistovne kde mas uzatvorene PZP, kde ti vystavia resp. prerobia zmluvu o poistenie z ICO na RC a vystavia bielu karticku na RC a potom chod na policiu. Bez tohto nam odmietli auto na policii prepisat ....
    No a nahlas zmenu do 30 dni od vyradenia aj na DU. Potom pri podani DPzMV budes mat danovu povinnost len adekvatnu k obdobiu v ktorom si pouzival auto/ prepokladam ze ked ukoncujes zivnost uz nebudes pouzivat auto na podnikanie.
    Co sa tyka odpisov ja by som si uplatnila len odpisy za 11 mesiacov.

    prevod vozidla do osobného vlastníctva

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.