Zavrieť

Porady

samozdanenie 343

mohol by mi trošku vysvetliť samozdanenie v účtovníctve? mám tu došlé aj vyšlé faktúry do ČR , HU. napr. faktúra česká bez DPH ja si to DPH dopočítam mám program MRP WIN. apotom musím aj zaúčtovať? 343/343 s analytikou ? a to zakaždou takouto faktúrou? dakujem za vysvetlenie!!
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    timejka200 Pozri príspevok
    mohol by mi trošku vysvetliť samozdanenie v účtovníctve? mám tu došlé aj vyšlé faktúry do ČR , HU. napr. faktúra česká bez DPH ja si to DPH dopočítam mám program MRP WIN. apotom musím aj zaúčtovať? 343/343 s analytikou ? a to zakaždou takouto faktúrou? dakujem za vysvetlenie!!
    Áno, najprv si sprav na samozdanenie analytiku na účte 343. Pri každej faktúre z EÚ( bez dph) musíš účtovať o samozdanení.

    timejka200 je offline (nepripojený) timejka200

    timejka200
    dakujem pekne, takže ak budem účtovať došlé zahraničné faktúry ktoré sú bez DPH tak zadám typ 49/46 mrp WIN A NORMáLNE SI TAM DáM VYPOčíTAť dph 19ˇ% A POTOM to vypočítané DPH musím zaúčtovať na ako 343A/343 takto ? dakujem ti za pomoc lebo v tom mam trochu chaos..
    a este môžem sa spýtat ohladom kurz. rozdieloch to je vlastne ak mám fakturu zahraničnú si prepočítam kurzom NBS den zdanit. plnenia? a podla toho kolko mi uhradia či už viac alelbo menej tak účtujem o kurz. rozdieloch?

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    timejka200 Pozri príspevok
    dakujem pekne, takže ak budem účtovať došlé zahraničné faktúry ktoré sú bez DPH tak zadám typ 49/46 mrp WIN A NORMáLNE SI TAM DáM VYPOčíTAť dph 19ˇ% A POTOM to vypočítané DPH musím zaúčtovať na ako 343A/343 takto ? dakujem ti za pomoc lebo v tom mam trochu chaos..
    a este môžem sa spýtat ohladom kurz. rozdieloch to je vlastne ak mám fakturu zahraničnú si prepočítam kurzom NBS den zdanit. plnenia? a podla toho kolko mi uhradia či už viac alelbo menej tak účtujem o kurz. rozdieloch?
    Áno, KR vzniká pri úhradách záv. a pohľadávok ( rozdiel medzi kurzom na faktúre a kurzom úhrady faktúry).

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.