Zavrieť

Porady

preúčtovanie nákladov

Zdravím,
prosím poradiť ako postupovať pri zmene účtu v septembri.
Reštaurácia - nákupy účtované na 501 a teraz majiteľ rozhodol, že chce to mať na 504. (má aj predajný stánok). Väčšinou nákupy v hotovsti.
Môžem len jednoducho preúčtovať jedným interným dokladov všetko čo bolo na 501 na účet 504 a teraz k 1.9.2008? a vystavené pokladničné bloky by zostali nezmenené, teda s predkontáciou 501.
Alebo musím všetko znovu preúčtovať doklad po doklade a vytlačiť a pospájať.
Moc sa mi nechce. Elebo existuje aj iný spôsob.
Ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    durisovad je offline (nepripojený) durisovad

    uctovnicka na dochodku durisovad
    Podla mojho nazoru by sa mala najskor spravit inventura nakupov, ktore boli uctovane na ucte 501,zostatky preuctovat na 132 a potom predaj uctovat 504/132. Priamo na ucet 504 asi nie.

    Rozalka je offline (nepripojený) Rozalka

    Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac Rozalka
    Ak sa na účet 501 účtovali suroviny použité k výrobe jedál, v žiadnom prípade to nepatrí na 504 - tam sa účtuje tovar predávaný v nezmenenom stave.

    Benko je offline (nepripojený) Benko

    Benko
    Lenže ako mám vedieť, čo bude predávané ako tovar a čo ako služba. Nákupy robí spoločne. Je možné niečo jednoznačne určiť, ale napr. klobásu - spotreba je aj v stánku bez zmeny stavu aj grilovaná a ešte aj v reštaurácii. A aj pivo, alebo iné nápoje. Alebo to účtovať spätne podľa spotreby?

    preúčtovanie nákladov

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.