Zavrieť

Porady

Nákup hydraulického

Ahojte Poraďáci, prosím o radu. Klient je platcom DPH, vedie JÚ. Mám práve pred sebou fa za nákup hydraulického kladiva v sume 29000,- bez DPH. Teda celá suma ide hneď do VOZD ako nákup materiálu. Ale teraz som natrafila na faktúru vystavenú o štyri dni neskôr od tej prvej. Je na nej fakturácia: -za opravu hydraulic.kladiva 69000,-
-za držiak kladiva 28000,-
- adaptér 2 ks 54000,-
Nie som si istá, či sa oprava v takom krátkom čase nemá považovať za technické zhodnotenie. A myslím si že držiak kladiva bude jeho súčasťou, teda to treba odpisovať. Ak niekto viete poraďte, ďakujem Eva
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    dogicka Pozri príspevok
    Ahojte Poraďáci, prosím o radu. Klient je platcom DPH, vedie JÚ. Mám práve pred sebou fa za nákup hydraulického kladiva v sume 29000,- bez DPH. Teda celá suma ide hneď do VOZD ako nákup materiálu. Ale teraz som natrafila na faktúru vystavenú o štyri dni neskôr od tej prvej. Je na nej fakturácia: -za opravu hydraulic.kladiva 69000,-
    -za držiak kladiva 28000,-
    - adaptér 2 ks 54000,-
    Nie som si istá, či sa oprava v takom krátkom čase nemá považovať za technické zhodnotenie. A myslím si že držiak kladiva bude jeho súčasťou, teda to treba odpisovať. Ak niekto viete poraďte, ďakujem Eva
    Áno, oprava( ak sa nakúpilo nefunkčné- viď nepomer kladiva a opravy) a držiak vstupuje do OC kladiva. Aj adaptér, ak to kladivo sfunkční jeden, tak len jeden.
    Naposledy upravil Tweety : 10.10.08 at 11:32

    JAJA11 je offline (nepripojený) JAJA11

    JAJA11
    dogicka Pozri príspevok
    Ahojte Poraďáci, prosím o radu. Klient je platcom DPH, vedie JÚ. Mám práve pred sebou fa za nákup hydraulického kladiva v sume 29000,- bez DPH. Teda celá suma ide hneď do VOZD ako nákup materiálu. Ale teraz som natrafila na faktúru vystavenú o štyri dni neskôr od tej prvej. Je na nej fakturácia: -za opravu hydraulic.kladiva 69000,-
    -za držiak kladiva 28000,-
    - adaptér 2 ks 54000,-
    Nie som si istá, či sa oprava v takom krátkom čase nemá považovať za technické zhodnotenie. A myslím si že držiak kladiva bude jeho súčasťou, teda to treba odpisovať. Ak niekto viete poraďte, ďakujem Eva
    Podstatné je, či hydraulické kladivo bolo funkčné a dalo sa používať už za tých 29.000. Pokiaľ oprava bola nutná na zfunkčnenie kladiva, tak je súčasťou obstarania. Rovnako treba posúdiť držiak kladiva - či môžu fungovať samostatne alebo nie. To isté platí pre adaptér. Ak vie klient si to obhájiť pred daňovým úradom, nech si to dá tak ako to chcel, keď tak dal spraviť faktúry. Lenže ak to všetko vzájomne súvisí a oddelene to nie je funkčné, tak je to dosť odvážne takto zaradiť. Ale myslím, že je to problém Vášho klienta. Ja by som si dala od neho potvrdiť, že som to zaúčtovala tak na jeho príkaz, inak by som to odpisovala. Pri daňovej kontrole Vás môže obviniť, že ste mu to mali povedať.

    dogicka je offline (nepripojený) dogicka

    dogicka
    Pekne ďakujem, áno kladivo bolo nefunkčné, muselo sa opraviť, takže sa bude odpisovať. Volala som pred chvíľkou s klientom a vysvitlo že držiak kladiva a adaptér je to isté, len je to tak napísané na faktúre a slúži na upevnenie kladiva na báger. Má tri bágre, tak potreboval tri držiaky, nakoľko na každý typ bágra ide iný typ držiaka, teda sú súčasťou bágra nie kladiva. Bágre sa už neodpisujú, takže držiaky dám priamo do spotreby. Ešte raz pekne ďakujem a prajem pekný víkend Eva

    Nákup hydraulického

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.