Zavrieť

Porady

Úhrada faktúry Skk - zistená chyba pri úhrade v EUR

Dobrý deň,
chcem sa poradiť s Vami s nasledovný účtovným a daňovým problémom:

V roku 2006 som v hotovosti zaplatila časť faktúry (vystavenej v Skk), úhrada v EUR, dňa 29.12.2006.
Keďže pri pokladničných operáciach používame metódu FIFO, musela som úhrady rozdeliť podľa nákupu v rôznych kurzoch.
Chyba sa stala, že som neurobila prepočet úhrady podľa kurzu k 29.12.2006 (keďže ten bol posledný deň v roku).
Teraz, rok 2008, keď som chcela uhradiť zvyšnú časť faktúry, prišla som na rozdiel v Skk. V roku 2006 som nezrobila prepočet podľa kurzu k 29.12.2006 - kurzový rozdiel.
Kurzový rodiel - strata je okolo 70 000,- Sk a nie som si istá ako to vysporiadať účtovne a daňovo čo najsprávnejšie. Viete mi poradiť v tejto oblasti? Ide o kurzovú stratu roku 2006. Otvárať rok 2006 a dodatočné DP nechceme. (Ja si myslím, že ak zaúčtujem v roku 2008 na nedaňové náklady 568999/321100 nič nepokazím, veď len mi sme si uškodili.)

Ďakujem za každý názor, ktorý obohatí mnoho ľudí.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!

    Úhrada faktúry Skk - zistená chyba pri úhrade v EUR

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.