Zavrieť

Porady

daň po starom

Dobrý deň, súrne súrne potrebujem poradiť. Ja viem, že na porade by som to niekde našla, ale veľmi sa ponáhľam. Ospravedlňujem sa.

Prosím vás daň z motorových vozidiel po starom bola takto:
daňové priznanie sa podávalo pri vzniku daňovej povinnosti, ak trvá, tak len každý rok sa zaplatila daň. A teraz pri zmene zákona sa k 1.1.2008 nič nenahlasovalo na DU, jedine oznámenie na tie MV, ktoré do 31.12.2007 neboli zdaňované? Myslím tým len zmeny k 1.1.2008 oproti stavu k 31.12.2007.

Ďakujem a ešte raz sorry.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    IvetaH Pozri príspevok
    Dobrý deň, súrne súrne potrebujem poradiť. Ja viem, že na porade by som to niekde našla, ale veľmi sa ponáhľam. Ospravedlňujem sa.

    Prosím vás daň z motorových vozidiel po starom bola takto:
    daňové priznanie sa podávalo pri vzniku daňovej povinnosti, ak trvá, tak len každý rok sa zaplatila daň. A teraz pri zmene zákona sa k 1.1.2008 nič nenahlasovalo na DU, jedine oznámenie na tie MV, ktoré do 31.12.2007 neboli zdaňované? Myslím tým len zmeny k 1.1.2008 oproti stavu k 31.12.2007.

    Ďakujem a ešte raz sorry.
    Áno, pri vzniku daňovej povinnosti bolo potrebné podať DP. Ak sa v roku nič nezmenilo, nebolo potrebné, stačilo iba daň zaplatiť. Pri zmenách v priebehu roka bolo potrebné urobiť oznámenie na DÚ, podať DP za nové MV a alikv. časť dane aj zaplatiť.

    IvetaH je offline (nepripojený) IvetaH

    IvetaH
    Ďakujem pekne, už som sa zľakla, že zas niečo som zaspala.
    Dnes odhlasujem auto a DU žiada oznámenie o vzniku daňovej povinnosti. Veď ho tam majú evidované, tak asi chcú to DP.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    IvetaH Pozri príspevok
    Ďakujem pekne, už som sa zľakla, že zas niečo som zaspala.
    Dnes odhlasujem auto a DU žiada oznámenie o vzniku daňovej povinnosti. Veď ho tam majú evidované, tak asi chcú to DP.
    Ak ho odhlasuješ, DP nevzniká, ale zaniká.

    IvetaH je offline (nepripojený) IvetaH

    IvetaH
    Ja viem, preto mi je divné, že pýtajú pri zániku aj oznámenie o vzniku. Na DU bolo zaslané oznámenie o zániku a teraz prišiel papier, že žiadajú predložiť oznámenie o vzniku.
    Ešte raz dakujem

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    IvetaH Pozri príspevok
    Ja viem, preto mi je divné, že pýtajú pri zániku aj oznámenie o vzniku. Na DU bolo zaslané oznámenie o zániku a teraz prišiel papier, že žiadajú predložiť oznámenie o vzniku.
    Ešte raz dakujem
    Tak im ho zašli. A určite bolo to MV priznané?

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    IvetaH Pozri príspevok
    No jasnačka, ešte v júli 2007.
    Tak to všetko s nimi skonzultuj a budeš múdrejšia, zistíš ako s tým vlastne je. A zaplatili ste vtedy časť dane?

    Paula je offline (nepripojený) Paula

    Paula
    IvetaH Pozri príspevok
    Ja viem, preto mi je divné, že pýtajú pri zániku aj oznámenie o vzniku. Na DU bolo zaslané oznámenie o zániku a teraz prišiel papier, že žiadajú predložiť oznámenie o vzniku.
    Ešte raz dakujem

    A ide o ten istý DÚ? My keď sme prešli pod iný, presunuli naň všetku agendu okrem motorových vozidiel. Podávali sme v r. 2008 na nový oznámenie o zániku povinnosti, oni však to preposlali na starý DÚ - ten, kde bolo pôvodne auto prihlásené v predch. kal. rokoch . Na účet toho "starého" DÚ budeme platiť aj alikv. časť dane.
    Tak možno je to aj váš prípad - DÚ, ktorému oznamujete zánik, nemá vedomosť o vzniku daň. povinnosti.

    IvetaH je offline (nepripojený) IvetaH

    IvetaH
    Ja som vedela, že spolu niečo vymyslíme. Obávam sa, že je to ten prípad zmeny DU. Zmena bola v novembri 2007. Len teraz je otázka, či zrušiť to oznámenie o zániku na novom DU a zaslať ho pôvodnému DU.

    Paula je offline (nepripojený) Paula

    Paula
    IvetaH Pozri príspevok
    Ja som vedela, že spolu niečo vymyslíme. Obávam sa, že je to ten prípad zmeny DU. Zmena bola v novembri 2007. Len teraz je otázka, či zrušiť to oznámenie o zániku na novom DU a zaslať ho pôvodnému DU.

    Osobne dorieš u správcu. Nám iba prišlo oznámenie od nového DÚ, že to naše oznámenie o zániku poslali starému DÚ.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.