Zavrieť

Porady

Vzorové přiznání k DPH

Stali jsme se povinnými plátci DPH u Vás na Slovensku. Při registraci na FÚ Bratislava 1, jsme si vyzvedli Váš formulář k DPH. Musím říci, že je úplně jiný než u nás v Česku. Proto prosíme o radu.
Nemůžete nám někdo poradit, kde získat vzorové vyplnění Vašeho daňového přiznání na nějakém příkladě, doporučit nám nějakou literaturu od seriozního autora o DPH a nakladatelství, kde bychom mohli knihy o DPH zakoupit na dobírku nebo přes internet?
Předem moc děkujeme za odpověď a za radu.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    pyton je offline (nepripojený) pyton

    pyton
    Veľké ekonomické vydavateľstvo je napr. Elita, www.elita.sk, autorom-daň. poradcom, ktorý sa venuje DPH je napr. Ing. Ján Minársky. Myslím, že tam vám aj poradia, ktorá kniha je najnovšia a zároveň aby sa týkala aj vašej problematiky. Ja používam literatúru od neho, ale zákony sa veľmi rýchlo menia.../naposledy som si kúpila Euronovela DPH k 1.5., je dobrá, ale opäť boli odvtedy zmeny v zákone/.

    Comanche je offline (nepripojený) Comanche

    Comanche
    Alebo na www.finance.gov.sk.
    Tam su všetky vzory daňových tlačív, ale aj iné tlačivá potrebné pre personalistiku.

    pyton je offline (nepripojený) pyton

    pyton
    Informácie taktiež nájdete na stránke nášho daň. riaditeľstva www.drsr.sk.
    Môžte nám aj vy dať vedieť stránku vášho fin. riaditeľstva? Ja by som si rada pozrela vaše tlačivko k DPH.

    pyton je offline (nepripojený) pyton

    pyton
    lino, tá stránka je super!!! Ďakujem za tip!!! Je tam všetko možné, ešte aj diskusia.
    To české tlačivko k DPH sa mi zdá prehľadnejšie. To je dobré, že sú tam hneď aj zákony, dá sa to krásne pozrieť a porovnať.
    Aj rôzne iné tlačivká, paráda.

    Helča je offline (nepripojený) Helča

    Helča
    Všem děkuji za odpověď.
    Kromě výše uvenené adresy www.business.center.cz, kde probíhá podobná debata o našich účetních a daňových problémech, je podobný jestě www.sagit.cz Sagit je rovněž velké ekonomické nakladatelství, které vydává u nás velmi populární a rozšířenou řadu "ÚZ" - Úplná znění, která jsou zaměřena na jednotlivé daňové, účetní a jiné ekonomické okruhy. V těchto "ÚZ" jsou vždy uveřejněny nejen zákony, ale i vyhlášky, nařízení, které s tímto okruhem souvisí, takže máte vše v jedné brožuře, včetně výtahů ze zákonů, na které je odvolávka. Nemusíte již nikde jinde pátrat, vše je pohromadě.
    Oficiální stránky našeho ministerstva financí je www.mfcr.cz

    Vzorové přiznání k DPH

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.