Zavrieť

Porady

PPD s mínusovou hodnotou

Zákazník omylom uhradil nami vystavenú faktúru z účtu inej firmy (dotyčný má 2 firmy). Chceme to vyriešiť tak, že mi zákazník zašle PPD a VPD.
Môžem vystaviť ja PPD s mínusovou hodnotou - vratku? - nechcem vystavovať VPD, aby som nemusela preúčtovávať už zaúčtované.
A ešte poprosím: ak mám od dotyčnej firmy PPD, musí mi aj podpísať PPD s touto mínosovou hodnotou alebo stačí k môjmu dokladu priložiť ich PPD?
Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    anto je offline (nepripojený) anto

    ekonóm anto
    Správne bude zaúčtovať prijaté peniaze ako prijatý preddavok, vydať ich cez VPP ako vrátenie preddavku a hneď ich prijať PPD ako úhradu VF. Podpisuje ten, kto preberá peniaze.
    24_1_54.gif  

    Mickya je offline (nepripojený) Mickya

    Mickya
    Ďakujem za rýchlu odpoveď. Len pripomeniem, že účtujem v JÚ. Takže nie je možné vystaviť PPD s mínusovou hodnotou? Jedná sa mi o to, aby som znížila príjem.

    anto je offline (nepripojený) anto

    ekonóm anto
    Je to neštardantné, príjmový podkladničný doklad s mínusovou hodnotou, môže to viesť k omylom.

    Keď prijímam peniaze, tak ich prijímam cez PPD, ked vydávam tak cez VPP. To je aj v JU.
    24_1_54.gif  

    Velettka je offline (nepripojený) Velettka

    Velettka
    Ja v pohode ked potrebujem nieco take zauctovat pouzivam PPD s minusovou hodnotou a doteraz som s tym problem nemala ...
    Naposledy upravil Velettka : 19.05.05 at 07:59

    Mickya je offline (nepripojený) Mickya

    Mickya
    Ešte mi, prosím, dáte vedieť, či teda mi má aj ten môj PPD podpísať alebo nie, ak mám od neho podpísaný jeho PPD?
    Ďakujem

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    Mickya
    Ešte mi, prosím, dáte vedieť, či teda mi má aj ten môj PPD podpísať alebo nie, ak mám od neho podpísaný jeho PPD?
    Ďakujem
    PPD podpisuje len ten kto prijíma peniažky . V tvojom prípade si to Ty , ak tomu dobre rozumiem.

    Velettka je offline (nepripojený) Velettka

    Velettka
    Podľa mňa to buete mať jednoduchšie, že to dáte ako úhrada omylom, vrátite mu peniaze cez normálny VPD - ktorý Vám on potvrdí, on Vám dá opečiatkovaný a podpísaný jeho PPD. A potom si normálne vyrovnáte faktúrku buď opäť cez banku, alebo opäť ecz pokladňu. A bude to bez problémov

    Mickya je offline (nepripojený) Mickya

    Mickya
    Zita5
    PPD podpisuje len ten kto prijíma peniažky . V tvojom prípade si to Ty , ak tomu dobre rozumiem.
    myslela som môj mínusový PPD, čiže peniaze by prijímal on

    Velettka je offline (nepripojený) Velettka

    Velettka
    Nekomplikujte si to zbytočne, skuste to tak ako som napisala vyššie, je to jasne, prehladne a zrozumitelne ...

    Mickya
    myslela som môj mínusový PPD, čiže peniaze by prijímal on

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    Velettka
    Nekomplikujte si to zbytočne, skuste to tak ako som napisala vyššie, je to jasne, prehladne a zrozumitelne ...
    Já by som nepoužila mínusový PPD . To je môj názor .

    Velettka je offline (nepripojený) Velettka

    Velettka
    Myslím ten druhý príspevok (č.8), kde som napísala že nech to dá ako omyl úhradu a normálne nech to dá cez VPD a potom normálnu úhradu nech urobia ...

    Zita5
    Já by som nepoužila mínusový PPD . To je môj názor .

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    Mickya
    Zákazník omylom uhradil nami vystavenú faktúru z účtu inej firmy (dotyčný má 2 firmy). Chceme to vyriešiť tak, že mi zákazník zašle PPD a VPD.
    Môžem vystaviť ja PPD s mínusovou hodnotou - vratku? - nechcem vystavovať VPD, aby som nemusela preúčtovávať už zaúčtované.
    A ešte poprosím: ak mám od dotyčnej firmy PPD, musí mi aj podpísať PPD s touto mínosovou hodnotou alebo stačí k môjmu dokladu priložiť ich PPD?
    Ďakujem
    Já by som to riešila :

    1/ vrátenie prijatej platby výdavkovým dokladom s úvedením omylná úhrada -
    VPD
    2/ PPD - prijatá úhrada za pohľadávku

    Ale to uvádzam ako by som to spravila v JÚ .

    ondrejvla je offline (nepripojený) ondrejvla

    Podstatné, že zatiaľ to viem... Ale zajtra už možno bude inak. ...viac ondrejvla
    Zita5
    Já by som to riešila :

    1/ vrátenie prijatej platby výdavkovým dokladom s úvedením omylná úhrada -
    VPD
    2/ PPD - prijatá úhrada za pohľadávku

    Ale to uvádzam ako by som to spravila v JÚ .
    Zitka tak isto aj v PÚ! Napísala si to správne, predsa nemôže byť PPD mínusom!

    anita je offline (nepripojený) anita

    účtovník, SZČO anita
    Súhlasím s Valettkou. Keď si to zaúčtuješ ako mylnú platbu, neobjaví sa ti to v príjmoch (neovplyvňujúci DZ). Výdavkovým PD vrátiš túto mylnú platbu a PPD zase príjmeš platbu ako úhradu faktúry. Takéto pohyby sa u mňa objavujú mesačne aspoň 3x a v PÚ.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.