Zavrieť

Porady

DPH a Chorvátsko

Dobrý deň,
chcem Vás poprosiť o radu. Máme rozpor v tom, či nám mám Chorvátska strana vyúčtovať DPH. Ide o to že slovenská firma platiteľ DPH si nechala u chorvátskej firmy vyrobiť reklamu. Reklama bola vyrobená v Chorvátsku a bude použitá na Slovensku. Chorvátska firma faktúrovala spolu s DPH. Nevieme či je to správne. Ak áno, máme dáku možnosť túto vyčíslenú DPH odrátať. Myslím si že nie, ale pre istotu sa pýtam. Ide o službu a nič neprešlo colnicou.
Ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    evina je offline (nepripojený) evina

    evina
    elka63 Pozri príspevok
    Dobrý deň,
    chcem Vás poprosiť o radu. Máme rozpor v tom, či nám mám Chorvátska strana vyúčtovať DPH. Ide o to že slovenská firma platiteľ DPH si nechala u chorvátskej firmy vyrobiť reklamu. Reklama bola vyrobená v Chorvátsku a bude použitá na Slovensku. Chorvátska firma faktúrovala spolu s DPH. Nevieme či je to správne. Ak áno, máme dáku možnosť túto vyčíslenú DPH odrátať. Myslím si že nie, ale pre istotu sa pýtam. Ide o službu a nič neprešlo colnicou.
    Ďakujem.
    Chorvátsko nie je členom EU.

    elka63 je offline (nepripojený) elka63

    elka63
    Viem že Chorvátsko nie je členom EU, ak by bolo, bolo by to jednoduchšie. Takto nemáme šancu tú DPH dostať do odpočtu, mám pravdu?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.