Zavrieť

Porady

práca v zahraničí

Ahojte, neviem ci je táto otázka v dobrej teme...ale čo už narobím. Som tu nová a vyplašená. Mám takú otázočku. Priateľ robí pre českú stavebnú firmu. Prešiel do nej asi pred mesiacom. A raz sa ma opýtal či on vlastne spadá pod náš daňový zákon alebo ich. Nevie niekto poradiť ako je to s odpočítateľnou položkou pri vyrovnávke dane, a ako s 2.pilierom nášho dôchodkového zabezpečenia? Má si ho platiť alebo si má niečo platiť v čr? On ani neviem ako dlho tam ostane, ma 3-mes. skúšobnú lehotu. A ak by chccel poberať dôchodok z čr, musí tam tuším odrobiť niekoľko rokov.Takže toľko to. Vie niekto poradiť? Ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    NADEJKA je offline (nepripojený) NADEJKA

    NADEJKA
    Lulka,téma je dosť široká,ale aspoň niečo. Predpokladám,že je zamestnancom českej stavebnej spoločnosti na pracovnú zmluvu so skúšobnou dobou 3 mesiace.V tom prípade mu česká firma a aj on zo mzdy samozrejme platí odvody do českých poisťovní aj na daňový úrad. Jemu z pozície zamestnanca patria také isté výhody ako ktorémukoľvek občanovi ČR.Povinnosti zahlasovania a podobné veci vybavuje zamestnávateľ vrátane zdravotnej poisťovne. Ak skončí,musí mu firma vystaviť potvrdenie o príjme. Na Slovensku mal nahlásiť,že má pracovnú zmluvu a tak si zastaviť platenie do poisťovní.Neviem ako je to s 2.pilierom,dúfam,že ma ešte dakto doplní.Tak nech sa drží.

    Lulka je offline (nepripojený) Lulka

    Lulka
    Dakujem NADEJKA hm tak teda neviem ako dlho tam bude...ale to budeme asi riesit ak sa nahodou vrati s dlhym nosom domov...a este sa pytal aj na odpocitatelnu položku...ďakujem aj tak..

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.