Zavrieť

Porady

Uctovný rozvrh

Dnes mi nejako nefunguje hľadanie na porade - takže dúfam , že som aspoň tému trafila. Potrebujem vedieť niečo viac o účtovnom rozvrhu - už mám info zo zákona, ale niečo konkrétnejšie, prípadne nie je tu nejaký zverejnený? veja
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    Neviem, či včera prišla moja odpoveď na otázku -stačil by ti nejaký vzor.

    Takže áno, stačilo by čokoľvek. díky.

    Daniela81 je offline (nepripojený) Daniela81

    Daniela81
    Zdravím poraďáci,

    práve začínam účtovať novú firmu a pripravujem si účtový rozvrh, analytiku a podobne.. Viete mi poradiť na ktoré účty nesmiem zabudnúť ako na nedaňové? Zatiaľ ma z prvej napadla 513, 512xxx nad limit, 543, 544, 545, bolo by asi fajn i 501xxx nadspotreba PHM.... na čo som zabudla? Vopred ďakujem!!

    durisovad je offline (nepripojený) durisovad

    uctovnicka na dochodku durisovad
    Takmer na kazdom ucte mozu byt aj nedanove naklady, napriklad energie za minule roky, na ktore nebola vytvorena rezerva, poistne a najomne platene za ineho, sluzby, ktore napatria do podnikania atd. Ja si takyto naklad analyticky oznacim cislicou 9 /napr. 501.9, 512.9, 518,9 atd./ Niektori podnikatelia ziadaju, aby sa do nakladov zauctovalo aj cislo topanok a takto sa da vyhnut postihu kontrolneho organu.

    Gabi03 je offline (nepripojený) Gabi03

    Gabi03
    Daniela81 Pozri príspevok
    Zdravím poraďáci,

    práve začínam účtovať novú firmu a pripravujem si účtový rozvrh, analytiku a podobne.. Viete mi poradiť na ktoré účty nesmiem zabudnúť ako na nedaňové? Zatiaľ ma z prvej napadla 513, 512xxx nad limit, 543, 544, 545, bolo by asi fajn i 501xxx nadspotreba PHM.... na čo som zabudla? Vopred ďakujem!!
    544 je daňový náklad.

    Daniela81 je offline (nepripojený) Daniela81

    Daniela81
    durisovad Pozri príspevok
    Takmer na kazdom ucte mozu byt aj nedanove naklady, napriklad energie za minule roky, na ktore nebola vytvorena rezerva, poistne a najomne platene za ineho, sluzby, ktore napatria do podnikania atd. Ja si takyto naklad analyticky oznacim cislicou 9 /napr. 501.9, 512.9, 518,9 atd./ Niektori podnikatelia ziadaju, aby sa do nakladov zauctovalo aj cislo topanok a takto sa da vyhnut postihu kontrolneho organu.
    .. máš pravdu, na každom účte sa dá účtovať nedaňový prípad analytiku máme podobnú, všetky nedaňové mi končia .900 vďaka za príspevok

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.