Zavrieť

Porady

materská dovolenka - vyplatená odmena a odvody z nej

Chcela by som poprosiť skúsených o radu . Pracovníčka nastúpila na materskú 30.4.2004. V mzde za 6/2004 má mať vyplatené štvrťročné odmeny za 4/2004 . Myslím si , že táto odmena vstupuje do všetkých odvodov , ale neviem či to nemá vplyv na jej vyplácanú matersku . Ak sa táto téma už preberala , tak sa ospravedlňujem , ale nenašla som ju . Veľmi pekne ďakujem za radu .
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Jozef Mihál je offline (nepripojený) Jozef Mihál

    Lektor - dane, mzdy a odvody a poslanec NRSR (SaS) ...viac Jozef Mihál
    Z odmeny vyplatenej počas MD sa platí zdravotné poistenie. Sociálne poistenie sa neplatí. Preto úvahy, či to ovplyvní jej materskú, nemajú význam.

    Annamac je offline (nepripojený) Annamac

    Annamac
    P.Mihál , veľmi pekne ďakujem za radu . Ale ak môžem , chcela by som Vás poprosiť ešte o jednú vec . V §140 ods.1 Z.o soc.poistení sa hovorí , kedy nemusí platiť poistenie zamestnanec . V §140 ods.6 , kedy nemusí platiť zamestnávateľ . Sú tam vymenované všetky poistenia okrem úrazového . Z toho mi vychádza , že v mojom prípade , odvedieme za zamestnanca daň,zdravotné poistenie a firma úrazové poistenie. Ale môžem sa samozrejme mýliť .Priznám sa , mzdová problematika , nie je moje hobby a mám v nej medzery . Ďakujem a prajem Vám pekný deň.

    Jozef Mihál je offline (nepripojený) Jozef Mihál

    Lektor - dane, mzdy a odvody a poslanec NRSR (SaS) ...viac Jozef Mihál
    Chtiac nechtiac musím s Vami súhlasiť.V § 140 odsek 6 sa nehovorí o neplatení úrazového poistenia. Preto zamestnávateľ by mal z odmeny odviesť poistné na úrazové poistenie.

    materská dovolenka - vyplatená odmena a odvody z nej

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.