Zavrieť

Porady

PROSIM O POMOC -

:O)), takto na rýchlo sa to nedá :)))) ...viac
Ahojte poraďáci, neviem možno téma tu už bola, ale neviem si dať radi,potrebovala by som poradiť, či kúpený softwer zvyšuje hodnotu počítača.
Presnejšie mám počítač mesiac, no nemám v ňomsoftwer tak si ho kúpim, dajme tomu že cena počítača je 26 000,-- Sk a softvér stojí 8 000,-- Sk čo je 34 000,-- Sk, chcem sa vyhnúť tomu aby som ho musela odpisovať, takže sa chcem zmestiť do 30 000,-- Sk.
Prosím môže mi niekto pomôcť poradiť ako je to stým súborom hnuteľných vecí..
Bola by som rada ak by ste povedali, že ten softík tam patrí samostatne .
Usporiadat
ladyrs ladyrs

ladyrs je offline (nepripojený) ladyrs

Ahoj! Som toho názoru, že je to súčasť :-((( PC. Totižto načo by ti bol soft. bez PC?
0 0
veronica veronica

veronica je offline (nepripojený) veronica

:O)), takto na rýchlo sa to nedá :)))) ...viac
áno, lenže je veľmi diskutabilné...
0 0
ladyrs ladyrs

ladyrs je offline (nepripojený) ladyrs

Podľa mňa je to práve naopak, je to jednoznačné. Soft. nie je samostatná vec. Bez toho, aby si ho mala nainštalovaný v PC, neslúži na podnikanie. Je to síce pravda, že ako HIM sa ti výdavok dostane do nákladov len postupne, ale čo sa dá robiť?
0 0
Heni Heni

Heni je offline (nepripojený) Heni

podla toho, aky je to soft, lebo napr. soft na účto si možeš nainštalovať aj do iného PC, tak je to samost. vec
ale ak je to napr. win oem, tak je to súčasť PC
pozri sem:
http://www.porada.sk/showpost.php?p=18000&postcount=6
0 0
ondrejvla ondrejvla

ondrejvla je offline (nepripojený) ondrejvla

Podstatné, že zatiaľ to viem... Ale zajtra už možno bude inak. ...viac
Veronica, soft nie je súčasťou PC! V PÚ ho naúčtuješ na účet 518/A, v JÚ na prev.réžiu a vytvor si k tomu analytiku! PC do 30 tis.Sk účtuješ priamo do nákladov, zapíš si ho do drobného majetku, ale dáš jednorázovo do nákladov.
0 0
ondrejvla ondrejvla

ondrejvla je offline (nepripojený) ondrejvla

Podstatné, že zatiaľ to viem... Ale zajtra už možno bude inak. ...viac
A ešte niečo! - soft môžeš použoť i pre iný PC, napr.ten čo máš už dávno doma a stál povedzme, no na tom nezáleží! Nedaj sa zmiasť, nepatrí do OC k PC!
0 0
veronica veronica

veronica je offline (nepripojený) veronica

:O)), takto na rýchlo sa to nedá :)))) ...viac
Ahoj, dakujem ti velmi pekne za radu, si velmi zlatá, rada by som si však ete ucelila jednu veci, ani ked je to windows?
Nemáš ICQ , alebo niečo podobné?
0 0
ondrejvla ondrejvla

ondrejvla je offline (nepripojený) ondrejvla

Podstatné, že zatiaľ to viem... Ale zajtra už možno bude inak. ...viac
Veronica, ani ! A nemaj obavy, ja ti v tomto určite zle neporadím! Veď ten Windows môžeš mať vo všetkých tvojich PC!
Ale pozor! nemôžeš to mať na jednej fa od jedného dodávateľa!
Naposledy upravil ondrejvla : 28.05.05 at 19:01 Dôvod: doplnenie
0 0
veronica veronica

veronica je offline (nepripojený) veronica

:O)), takto na rýchlo sa to nedá :)))) ...viac
Dakujem ti veľmi pekne, nemáš icq, alebo niečo podobné?
0 0
ondrejvla ondrejvla

ondrejvla je offline (nepripojený) ondrejvla

Podstatné, že zatiaľ to viem... Ale zajtra už možno bude inak. ...viac
Ešte nemám, ale vnúčik mi sľúbil, že mi to v najbližšej dobe urobí.
0 0
ondrejvla ondrejvla

ondrejvla je offline (nepripojený) ondrejvla

Podstatné, že zatiaľ to viem... Ale zajtra už možno bude inak. ...viac
Ak chceš, poď na shoutbox!
0 0
veronica veronica

veronica je offline (nepripojený) veronica

:O)), takto na rýchlo sa to nedá :)))) ...viac
rada,ale ako sa tam dostanem?
0 0
ondrejvla ondrejvla

ondrejvla je offline (nepripojený) ondrejvla

Podstatné, že zatiaľ to viem... Ale zajtra už možno bude inak. ...viac
Poď na tému po porade, klikni na shoutbox a môžeme debatovať.
0 0
veronica veronica

veronica je offline (nepripojený) veronica

:O)), takto na rýchlo sa to nedá :)))) ...viac
ondrejvla
Poď na tému po porade, klikni na shoutbox a môžeme debatovať.
oky idem tam
0 0
Heni Heni

Heni je offline (nepripojený) Heni

ondrejvla
Veronica, ani ! A nemaj obavy, ja ti v tomto určite zle neporadím! Veď ten Windows môžeš mať vo všetkých tvojich PC!
Ale pozor! nemôžeš to mať na jednej fa od jedného dodávateľa!
Vlasti, pozor, nie je windows ako windows, niektorý je inštalovateľný viackrát (krabicová verzia) a niektorý je predávaný zároreň s PC (oem verzia) a tento sa inštaluje len na ten jeden PC a nikde viac. Pozri ten link, čo som prilepila.
0 0
andrej_rv andrej_rv

andrej_rv je offline (nepripojený) andrej_rv

Heni
Vlasti, pozor, nie je windows ako windows, niektorý je inštalovateľný viackrát (krabicová verzia) a niektorý je predávaný zároreň s PC (oem verzia) a tento sa inštaluje len na ten jeden PC a nikde viac. Pozri ten link, čo som prilepila.
Heni má pravdu, operačný systém PC (napr. Windows), bez ktorého je počítač nefunkčný, je súčasťou obstarávacej ceny počítača. Uvediem príklad z periodika DANE a ÚČTOVNÍCTVO - vzory a prípady, 2004 č. 12 - Nehmotný majetok: " Napr. spoločnosť v roku 2004 zakúpila 10 nových počítačov vrátane operačných systémov MS Windows, ktoré boli zabudované v počítači a zahrnuté v obstarávacej cene počítačov. Takéto operačné systémy, bez ktorých je samotný počítač nefunkčný, sa odpisujú spolu s počítačom ako hmotný majetok (hardvér) – nikdy nie samostatne.
Samostatne by sa odpisovali ďalšie zakúpené softvéry tzv. aplikačné softvéry – napr. kancelársky balík MS Office, účtovnícke softvéry a pod."
Podľa môjho názoru je súčasťou ceny hardvéru nielen OEM ale aj krabicová verzia operačného systému.
0 0
dana18 dana18

dana18 je offline (nepripojený) dana18

Ahoj,ked maš počítač mesias a softwér kupiš až dodatočne v JU účtuješ samostatne do peňažného denníka podla dátumov,a môžeš ho zaradiť do prevádzkovej réžie.
0 0
terezaka terezaka

terezaka je offline (nepripojený) terezaka

manželka,matka troch dospelých detí ...viac
Ahoj Veronika! ja sa prikláňam k Vlaste /ona je už ostrieľaný poraďak/a čo tak čítam, aj s bohatými skúsenosťami.Počítač ti napr.môže niekto aj darovať...a program si môžeš kúpiť.To nie je nutná výbava PC a budeš mať už aj iný dátum na paragóne...ako si písala že PC už máš.
Terézia
0 0
ondrejvla ondrejvla

ondrejvla je offline (nepripojený) ondrejvla

Podstatné, že zatiaľ to viem... Ale zajtra už možno bude inak. ...viac
Veronika kupovala zvlášť PC a zvlášť soft! To znamená, že PC už musel mať operačný systém! Ak si pozriete späť, ja som sa jej konkrétne na to pýtala, odpoveď mi dala na shoutboxe, že soft bol kupovaný zvlášť! Máte pocit, že počas môjho doterajšieho radenia a to nemalého by som chcela niekoho úmyselne zavádzať?
0 0
terezaka terezaka

terezaka je offline (nepripojený) terezaka

manželka,matka troch dospelých detí ...viac
ondrejvla
Veronika kupovala zvlášť PC a zvlášť soft! To znamená, že PC už musel mať operačný systém! Ak si pozriete späť, ja som sa jej konkrétne na to pýtala, odpoveď mi dala na shoutboxe, že soft bol kupovaný zvlášť! Máte pocit, že počas môjho doterajšieho radenia a to nemalého by som chcela niekoho úmyselne zavádzať?
Vlasti prepač,asi si to zle pochopila,ja som sa chcela prikloniť k tvojmu názoru, len mi to nejako nevyšlo a nie to spochybniť.
Terézia
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať