Zavrieť

Porady

Predaj do krajiny EU

Chcel som sa poradit s niekym, kto je v tom zbehlý. Mam firmu, s.r.o., som platcom DPH a chcel by som predať tovar do Anglicka. Chcel som sa opytať, či fakturujem s DPH, alebo nie. Či je rozdiel vo fakturácii DPH,ak je príjemca v Anglicku platič alebo neplatič DPH. Kedy vlastne fakturujem s DPH. Alebo sa fakturuje bez DPH, ak ten tovar v Anglicku aj zamontujem, alebo montáž nehraje rolu pri DPH. Dakujem
Naposledy upravil Stofi : 31.05.05 at 08:12
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Stofi je offline (nepripojený) Stofi

    Stofi
    ?????????????
    Stofi
    Prosím, ProsímChcel som sa poradit s niekym, kto je v tom zbehlý. Mam firmu, s.r.o., som platcom DPH a chcel by som predať tovar do Anglicka. Chcel som sa opytať, či fakturujem s DPH, alebo nie. Či je rozdiel vo fakturácii DPH,ak je príjemca v Anglicku platič alebo neplatič DPH. Kedy vlastne fakturujem s DPH. Alebo sa fakturuje bez DPH, ak ten tovar v Anglicku aj zamontujem, alebo montáž nehraje rolu pri DPH. Dakujem.

    jamajka je offline (nepripojený) jamajka

    jamajka
    Skús to trošku bližšie špecifikovať. Čo to vlastne chceš predať? Budeš to aj montovať, alebo nie? Je odberateľ v Británii platcom, máš jeho IČ DPH?

    Stofi je offline (nepripojený) Stofi

    Stofi
    Chcel som predať nejaky tovar okolo sanity, kúrenia (kotly, vane a pod.). Montaž ešte nie je ista. Zatiaľ iba predaj toho tovaru.

    emily je offline (nepripojený) emily

    emily
    Ak predávaš klasický tovar tak platcovi bez DPH (dovod oslobodenia: dodanie do krajiny EÚ), neplatcovi s DPH ako keby bol z tuzemska. A dodávaš s montážou platí §13 odst 1,b

    Stofi je offline (nepripojený) Stofi

    Stofi
    Vdaka emily.
    Ked to predavam platcovi DPH, tak daň odvadza v Anglicku on, alebo už nikto?

    jamajka je offline (nepripojený) jamajka

    jamajka
    Ak je Angličan platca (musíš mať bezpodmienečne jeho IČ) tak on si to v Anglicku samozdaní. Ty mu urob faktúru bez DPH, na ňu napíš čarovnú formulku "Oslobodené od DPH podľa § 43 odst. 1 zákona o DPH č. 222/2004 a hotovo

    Stofi je offline (nepripojený) Stofi

    Stofi
    Ste mi veľmi pomohli, ale ešte keď môžem poprosiť:
    Pravdepodobne ten Angličan nie je platca DPH. Takže musím mu faktúrovať bezpodmienečne s DPH, alebo je tam nejaka možnosť, kde by som DPH nemusel faktúrovať. Trebars pri predaji tovaru aj s montážou, alebo pod.

    Stofi je offline (nepripojený) Stofi

    Stofi
    A ako je to s montážou, keby si ten Angličan zaobstaral materiál sám. Montáž by bola vykonaná v Anglicku. Faktúruje sa montáž s DPH, alebo bez DPH. Je aj rozdiel, či je Angličan platca DPH, alebo je to súkromná osoba.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.