Zavrieť

Porady

Môže ísť do nákladov?

Ahojte poraďáci...
šéf mi dal blok na "farebné fotografie". môže to ísť vlastne do nákladov?
Ďakujem za odpovede...
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    evina je offline (nepripojený) evina

    evina
    vierkat
    Ahojte poraďáci...
    šéf mi dal blok na "farebné fotografie". môže to ísť vlastne do nákladov?
    Ďakujem za odpovede...
    Závisí čo fotil-

    evae je offline (nepripojený) evae

    evae
    my sme stavebna firma a mame v nakladoch aj fotak aj farebne fotografie, ale my fotime stav stavby kazdy tyzden a vyuzivame tie fotky. fakt zalezi co fotite

    vierkat je offline (nepripojený) vierkat

    vierkat
    A bude daňový úrad zisťovať, čo bolo fotené? V podstate si človek môže vymyslieť hocičo, nie? Neviem, čo bolo fotené. Ale pochybujem, že niečo s podnik.činnosťou.

    evae je offline (nepripojený) evae

    evae
    pocula som, ze zistuju co sa foti, dokonca jeden subjekt vyzvali, aby ukazal fotky

    to: Zuzka11
    my fotime stav staveniska pri prevzati staveniska, stav stavby kazdy tyzden na poradach, stav stavby pri kolaudacii, aby sme vzdy vedeli zdokladovat pripadne namietky atd... a plus tie fotky vyuzivame ako repre, ked sa snazime ziskat novu zakazku.

    Sany je offline (nepripojený) Sany

    Sany
    evae
    pocula som, ze zistuju co sa foti, dokonca jeden subjekt vyzvali, aby ukazal fotky

    to: Zuzka11
    my fotime stav staveniska pri prevzati staveniska, stav stavby kazdy tyzden na poradach, stav stavby pri kolaudacii, aby sme vzdy vedeli zdokladovat pripadne namietky atd... a plus tie fotky vyuzivame ako repre, ked sa snazime ziskat novu zakazku.
    Ak fotíte to, čo píšeš, potom jednoznačne áno, ale tie fotky by som si odkladala k preukázaniu. Ale možno by stačilo napaľovať na CD.

    evina je offline (nepripojený) evina

    evina
    vierkat
    A bude daňový úrad zisťovať, čo bolo fotené? V podstate si človek môže vymyslieť hocičo, nie? Neviem, čo bolo fotené. Ale pochybujem, že niečo s podnik.činnosťou.
    Iste, že bude zisťovať čo bolo fotené.Máš k dispozícii napr. film, projektovú dokumentáciu, ktorú fotil, resp. i fotky. Ak to nie je veľká suma a nemáš k tomu nič, neúčtuj o tom. Mám skúsenosť, že si podnikatelia chcú dávať "farebné rodinné foto" do nákladov,. Ak nevie presne povedať čo to je, neúčtuj o tom, resp. určite o tom neúčtuj ako o daňovom náklade., resp. výdavku.

    Luna je offline (nepripojený) Luna

    Luna
    Naša firma,sa zaoberá tiež staveb.činnosťou,foťák máme v majetku a fotíme.Fotky ukladáme k projektom ako dôkaz,že foťák používame na podnikanie. Myslím si že je to v poriadku.

    evina je offline (nepripojený) evina

    evina
    Luna
    Naša firma,sa zaoberá tiež staveb.činnosťou,foťák máme v majetku a fotíme.Fotky ukladáme k projektom ako dôkaz,že foťák používame na podnikanie. Myslím si že je to v poriadku.
    Áno toto je určite v poriadku

    evae je offline (nepripojený) evae

    evae
    presne ako hovoria, treba si davat pozor co... co ked budu zvedavi a povedia dones foto? tazko bude vysvetlovat, ze ten chlap s tou grimasou v sortkach na plazi prave rokuje s potencionalnym investorom a len zachytil moment rokovania vo faze "ide to dobre"

    Beata je offline (nepripojený) Beata

    Beata
    My máme v nákladoch aj kameru! Máme natočené pásky zo staveniska, točí sa všetko okolo stavby. S tou kamerou sa dajú robiť aj fotky, máme aj fotky. Keď sa DÚ na to pýtal, priniesli sme kazetu ako dôkaz. Z foťáku by som doniesla napálené CD s pracovnými fotkami...

    Luna je offline (nepripojený) Luna

    Luna
    Zas je to o dokazovaní.Pokiaľ im hodnoverne dokážem,že fotky používam na svoju podnik.činnosť,myslím si že mi nikto nemôže nič povedať.To by som sa pekne hádala,keby mi to vyhodili z nákladov.

    Beata je offline (nepripojený) Beata

    Beata
    Luna
    Zas je to o dokazovaní.Pokiaľ im hodnoverne dokážem,že fotky používam na svoju podnik.činnosť,myslím si že mi nikto nemôže nič povedať.To by som sa pekne hádala,keby mi to vyhodili z nákladov.
    Presne tak, ako hovoríš. Je to na nás, aby sme obhájili svoje náklady a ak raz niečo používam na dosiahnutie a zabezpečenie príjmu, tak je to náklad. Tá kamera aj foťák sú v dnešnej dobe veľmi potrebné. Aj policajti keď odťahujú auto, musia natáčať na kameru celý odťah a tiež si tie kamery nepriniesli z domu, ale sú majetkom štátu...

    blcha je offline (nepripojený) blcha

    blcha
    No, ja mám takú trochu historickú skúsenosť, kedy kamera bola triednym nepriateľom a bývalá ministerka financií to aj zakotvila do zákona - niektorí si pamätáte. Mali sme kontrolu u lekárky, kde sme 40-timi percentami dávali do nákladov kameru. Samozrejme, že to bol problém, ja som však bola v pohode, pretože som vedela, že lekárka si natáčala nejaké zahraničné kongresy, pacientov pred a po a tiež nejaké nové zákroky. Keď sme začali dokazovať, čo máme nahraté, do 5-tich minút naša kontrolórka odpadla. Hodinu sme jej potom merali tlak a podávali všelijaké povzbudzováky, nakoniec som ju ešte zaviezla domov - a aj tak nám tú kameru vyhodila z nákladov. Povedala, že kameru nemôžeme mať, ale fotoaparát áno. Na druhý deň sme kúpili fotoaparát, ktorý bol trikrát taký drahý ako tá kamera - to z trucu - a dali sme ho do nákladov celý, žiadne krátenie ceny.
    To len na ilustráciu napríklad pre Lunu. Nikdy nehovor "nikto nemôže nič povedať", lebo môže.

    jamajka je offline (nepripojený) jamajka

    jamajka
    blcha
    . Keď sme začali dokazovať, čo máme nahraté, do 5-tich minút naša kontrolórka odpadla. Hodinu sme jej potom merali tlak a podávali všelijaké povzbudzováky".
    Blcha, požičaj ten film...

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.