Zavrieť

Porady

výročná správa a schválenie UZ za 2004

Prosím Vás vedel by mi niekto poslať vzor výročnej správy pre s.r.o. a schválenie účtovnej závierky za rok 2004? A ešte by som sa chcela dozvedieť, že s.r.o. ktorá má len jedného spoločníka tiež vypracuváva výročńú správu? Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Jana Acsová je offline (nepripojený) Jana Acsová

    daňový poradca, audítor Jana Acsová
    No to sa nám asi zatiaľ porada veľmi nevydarila. Zaujímalo ma to, tak som si klikla a našla som si "zápis z VZ jedného spoločníka". Možno to zle pozerám, ja som celkovo technický antitalent a aj odkazy v porade mi niekedy robia problémy, ale ak nie tak pripájam:

    Čo má obsahovať VS obsahuje § 20. Urob si osnovu, napr.:
    1. vývoj účtovnej jednotky, posúdenie súčasného stavu (riziká a neistoty) ... no to je teda gól čo všetko tam zmenili.
    Ja by som sem zahrnula vybrané ukazovatele "finančnej analýzy" napr. likviditu, dobu obratu zásob, dobu inkasa pohľadávok a pod. a to v porovnaní za nejaké obdobie (do minulého roka sa porovnávali aspoň 3 roky - dá sa to brať ako východisko) a ešte percentuálne zmeny vo výške súvahových a výsledkových položiek. Z nefinančných ukazovateľov je zaujmavý vývoj zamestnanosti, vývoj konkurencie, naše postavenie na trhu a pod.
    2. udalosti osobitného významu
    3. predpokladaný budúci vývoj
    4. náklady na činnosť v oblasti výskumu a vývoja
    ... atď. podľa odseku 1 písm. a - h. V prípade, že niektorá oblasť sa ťa netýka, ja by som to uviedla vo VS s touto poznámkou.
    Ak nie si "obchodník s cennými papiermi" resp. podľa odvolávky na zákon o cenných papieroch, netýka sa ťa ods. 5.
    Nezabudnúť na prílohy: "účtovnú závierku" a "správu audítora".
    Vzory si skús nájsť na internete. Každá "solídna" firma ich má zverejnené, ale pre menšie firmy sú nepoužiteľné, lebo sú robené hlavne za účelom prezentácie. Napr. jednu som si všimla na stránke Harmaneckých papierní (alebo ako sa volajú).
    V tomto príspevku som uvádzala príklad novej VS podľa zákona o účtovníctve platného od 1.1.2005.

    výročná správa a schválenie UZ za 2004

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.