Zavrieť

Porady

FAKTÚRA

Zdravím všetkých! Som na porade s otázkou prvý krát,chcela by som vedieť,
či môže živnostník, ktorý bol na služobnej ceste v DE na základe objednanej
práce slovenskou firmou, im vyfaktúrovať diety/a v akej výške/ + náklady na
hotel + náklady PH. Poslednú položku chcú vyfaktúrovať napriek tomu, že auto
je ich firmy a bloky za PH si odobrali oni. Je to správne? Vopred ďakujem za odpoveď.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    evae je offline (nepripojený) evae

    evae
    a nemoze im tento zivnostnik vyfakturovat, povedzme 100.000,-SK a v tom by mal vsetky naklady plus odmenu bez specifikacie co je v tom? nie som si ista, co vsetko si moze refakturovat. my sme to takto riesili, ked sme sa s niekym dohodli, spisala sa zmluva na tu cenu a v zmluve sme urcili, ze naklady na ubytko, jedlo atd atd si znasa sam... a medzi nami sme boli dohodnuti, ze v tej sume ma naklady aj na to.

    jamajka je offline (nepripojený) jamajka

    jamajka
    Tiež to riešim tak, že tam dám nejakú zaokrúhlenú sumu a na faktúru napíšem - suma stanovená dohodou.

    ZARA je offline (nepripojený) ZARA

    ZARA
    Nie som zbehlá v účtovníctve a moc nechápem tie odpovede na moju otázku, ale viem že faktúra bude vystavená na jednu sumu za vykonanú prácu. Ale neviem ako si on môže podložiť svoje náklady - faktúru za hotel má originál, diéty sú zo zákona,to neviem koľko/nevie niekto v akej výške sú diety v DE?/ ale, čo s benzínom, keď tie bloky PH odovzdal?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.