Zavrieť

Porady

Odklad daňového priznania

Prosim Vas, vie mi niekto povedat ci sa da vybavit odklad podania danoveho priznania k DPH? Napr. ak by som chcela podat za prvy stvrtrok priznanie az v lete a nie do 25. aprila.
Vopred dakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    samod je offline (nepripojený) samod

    samod
    To je presne to, čo som tu už raz spomínal. Pokiaľ nie je v zákone o DPH osobitná úprava odkladu tak platí všeobecný predpis - Daňový poriadok č. 563/2009 Z.z. § 28 ods. 2 Lehotu ustanovenú týmto zákonom alebo osobitným predpisom správca dane nemôže predĺžiť. Ak osobitný predpis ustanovuje, že lehotu možno predĺžiť, správca dane ju nemôže predĺžiť o dlhšiu dobu, než je ustanovená týmto osobitným predpisom, alebo o dlhšiu dobu, než o akú daňový subjekt žiada.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Brana Pozri príspevok
    Prosim Vas, vie mi niekto povedat ci sa da vybavit odklad podania danoveho priznania k DPH? Napr. ak by som chcela podat za prvy stvrtrok priznanie az v lete a nie do 25. aprila.
    Vopred dakujem.
    § 78 Zákon o dph
    Daňové priznanie a splatnosť vlastnej daňovej povinnosti


    (1) Platiteľ je povinný do 25 dní po skončení zdaňovacieho obdobia podať daňové priznanie a v tej istej lehote zaplatiť vlastnú daňovú povinnosť. Platiteľ registrovaný podľa § 5 a 6 nie je povinný podať daňové priznanie, ak mu nevznikla v zdaňovacom období daňová povinnosť alebo právo na odpočítanie dane, s výnimkou platiteľa, ktorý je povinný platiť preddavok na daň podľa § 78a,a s výnimkou platiteľa, ktorý v zdaňovacom období dodal tovar oslobodený od dane podľa § 43 alebo podľa § 47 alebo dodal tovar podľa § 45.

    bea je offline (nepripojený) bea

    bea
    Ak idem na operáciu - neodkladnú a nestihnem urobiť klientovi daňové priznanie k DPH ani vtedy nie je možné požiadať o odklad? Idem 7.1. a to vtedy ešte nie je možné mať doklady za december. Neviete, ako sa dá také niečo urobiť?

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    bea Pozri príspevok
    Ak idem na operáciu - neodkladnú a nestihnem urobiť klientovi daňové priznanie k DPH ani vtedy nie je možné požiadať o odklad? Idem 7.1. a to vtedy ešte nie je možné mať doklady za december. Neviete, ako sa dá také niečo urobiť?
    Na DPH-čku sa nikdy odklad nedal dať. Urob DPH z podkladov ktoré budeš mať a po návrate z nemocnice podáš dodatočné DP.

    Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

    Dáša_
    veronikasad Pozri príspevok
    Na DPH-čku sa nikdy odklad nedal dať. Urob DPH z podkladov ktoré budeš mať a po návrate z nemocnice podáš dodatočné DP.

    ja mám klienta, ktorý mi pravidelne 25 volá, že to nestihol a či by som neurobila odhadom Potom dodatočné. Robím tak, aby to nebolo v jeho prospech... Máva výhradne odpočty.

    Odklad daňového priznania

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.