Zavrieť

Porady

Dovezený automobil

Ahojte,

Prosím o radu:
V r.2004 sme kúpili osobné auto /dovezené z DE / od súkromnej osoby, ktorá ho hneď po prihlásení na polícii predala nám - SZČO. Daňový úrad vyzval dotyčného zaplatiť daň z príjmov.Myslím si, že príjem z predaja auta treba zdaniť, lebo ho užíval menej ako 1 rok, len neviem to nájsť v zákone aký § sa na to vzťahuje.
Ak sa v tomto mýiím poučte ma. Díky moc
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ricij je offline (nepripojený) ricij

    Rád si uťahujem zo seba a iných ľudí. ...viac ricij
    Ak ho mal zaradené v majetku, tak normálne sa zaplatí daň z príjmov ako pri inom investičnom majetku. Ak ho nemal zaradený, tak je osobodené od DzP bez ohľadu na to, kedy bolo auto predané.

    Nataly je offline (nepripojený) Nataly

    mladá pani Nataly
    Díky za odpoveď,

    aj keď neviem pochopiť prečo tej súkromnej osobe prišla výzva z DÚ o zaplatenie dane z príjmov.
    Takže ešte raz, ak som dobre pochopila súkromná osoba, ktorá to auto nemá na podnikanie, príjem z predaja vôbec nezdaňuje bez ohľadu na to ako dlho je hoho majiteľom.

    durisovad je offline (nepripojený) durisovad

    uctovnicka na dochodku durisovad
    A nevztahuje sa na tento pripad § 8 ods. 1 pism. c/ zakona o dani z prijmu?
    ricij
    Ak ho mal zaradené v majetku, tak normálne sa zaplatí daň z príjmov ako pri inom investičnom majetku. Ak ho nemal zaradený, tak je osobodené od DzP bez ohľadu na to, kedy bolo auto predané.

    Jana Acsová je offline (nepripojený) Jana Acsová

    daňový poradca, audítor Jana Acsová
    durisovad
    A nevztahuje sa na tento pripad § 8 ods. 1 pism. c/ zakona o dani z prijmu?
    Vzťahuje.
    Ale aj § 9 ods. 1 písm. d) - dobrý komentár Poradca 5-6/2005 str. 5.

    durisovad je offline (nepripojený) durisovad

    uctovnicka na dochodku durisovad
    Ja by som myslela, ze ak danovy urad vyzval na zdanenie, bolo by si celu zalezitost dobre ist prekonzultovat s nimi, aby neboli neskor problemy.

    Nataly je offline (nepripojený) Nataly

    mladá pani Nataly
    Ahojte,

    chcem sa ospravedlniť za nepresnú informáciu, ktorú mi dal môj klient, ktorý v strese si pomýlil daň z príjmov s DPH. Tú výzvu mám pred sebou a jedná sa podanie a zaplatenie DPH pri nadobudnutí nového dopravného prostriedku z iného členského štátu.
    Naposledy upravil Nataly : 02.06.05 at 18:51 Dôvod: doplnenie informácie

    Velettka je offline (nepripojený) Velettka

    Velettka
    tak potom je to v poriadku, lebo ked on kupil auto v EU, tam musel nahlasit, ze je z EU zo Slovenska a oni mu ho mali predat bez DPH, on tu na Slovensku myslim ze do 25 dní ?? si musel sám vypočítať DPH a podať daňové priznanie a DPH zaplatiť....

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.