Zavrieť

Porady

Prechod na euro

Prajem dobrý deň, a všetkým poraďákom len to naj v Novom roku.

Prosím Vás o radu. Dnes som od zásobovača dostala príjmový pokladničný doklad z 5.12.2008. Problém mám veľký, lebo v pokladni už nemám dostatočné množstvo SKK a neviem či príjmové pokl. doklady z 12/2008, ktoré mi zábudlivci nosia, môžem vyplatiť v €. To isté sa mi bude týkať aj cesťákov, lebo ako som sa dnes dozvedela boli 31.12.2008 na služobných cestách "bez záloh" a 7.1.2009 keď nastúpia do práce budem mať rušno.
Za radu Vám vopred ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Jana Acsová je offline (nepripojený) Jana Acsová

    daňový poradca, audítor Jana Acsová
    M o n č a Pozri príspevok
    To isté sa mi bude týkať aj cesťákov, lebo ako som sa dnes dozvedela boli 31.12.2008 na služobných cestách "bez záloh" a 7.1.2009 keď nastúpia do práce budem mať rušno.
    512/333 je možné zaúčtovať v roku 2008 podľa vzniku účtovných prípadov. K 1.1.2009 sa súvahové položky prepočítanú konverzným kurzom. Vo Vašom konkrétnom prípade to môže byť účet 333 ak ho použijete pri účtovaní. Cestovné náhrady pri úhrade sa zaokrúhľujú v prospech príjemcu náhrad t.j. na eurocenty nahor.

    Ak zamestnanci hradili nákupy v mene zamestnávateľa bez adekvátnych záloh, jedná sa o neštandardnú situáciu, ale v prípade, že účtovné prípady takto naozaj prebehli, rovnako sa jedná o vznik záväzku voči zamestnancovi s následnou úhradou podľa konverzie záväzku na EUR.

    Zmieňujete o platbách v SKK, k čomu je nasmerovaná aj odpoveď.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.