Zavrieť

Porady

DPH a vývoz

Viem,že na túto tému už bolo popísané dosť,ale kto má skúsenosti s vývozom
poprosila by som,keby mi skratke napísal,aké sú moje povinnosti voči DU,colnici a pod.Napr.kde overiť zahran.platcu,čo obsahuje nejaký súhrnný výkaz a proste čo Vás napadne,nemám s tým žiadne skúsennosti a môj klient chce vyvážať drevo. Ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    vladan je offline (nepripojený) vladan

    žena, a ešte raz ŽENA!!! (aj keď môj nick o tom nevypovedá) ...viac vladan
    - ako prvé odporúčam hľadať v poradách, lebo toto tu už bolo rozoberané,
    - ako druhé odporúčam prečítať si zákon o dani z pridanej hodnoty,
    - ako tretie by nám pomohla identifikácia štátu, do ktorého chcete "vyvážať drevo" (základné pojmy: vývoz je do nečlenského štátu EÚ, odoslanie tovaru je do členského štátu EÚ)

    Mirka-test je offline (nepripojený) Mirka-test

    Mirka-test
    A to drevo chce vyvážať do tretích krajín alebo obchodovať s ním len v rámci EÚ. A ešte niečo - ten tvoj klient je platca DPH?

    nano je offline (nepripojený) nano

    nano
    Mám podobný prípad.Urobil som to dobre? Som platca DPH,vyviezol som drevo do Rakúska,vystavil som fa. bez DPH a teraz musím podať súhrnný výkaz na DU? Faktúru som vystavil v EUR, akú hodnotu napíšem,ktorý kurz použiť?Ďakujem

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    nano
    Mám podobný prípad.Urobil som to dobre? Som platca DPH,vyviezol som drevo do Rakúska,vystavil som fa. bez DPH a teraz musím podať súhrnný výkaz na DU? Faktúru som vystavil v EUR, akú hodnotu napíšem,ktorý kurz použiť?Ďakujem
    Vystavenie v EUR, do ucto ju treba repočítať kurzom NBS podľa dátumu vystavenia.
    Pozor, na faktúru treba dopísať odkaz na §43, že tovar zdaňuje príjemca.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.