Zavrieť

Porady

rodičovská a dohoda o pracovnej činnosti po 1.1.2009

Dobry den,

prosim poradit ako je to s vzkonavanim prace na dohodz po 1.1.2009 ak poberam rodicovskz prispevok ktory bol priznany v roku 2008 a dohodu bz som uzatvorila v roku 2009. Citala som ze podla zakona o RP nie je dohoda zarobkova cinnot. Zaujimalo by ma preco, ked je zarobkova cinnost definovana prostrednictvom zakona o dani z prijmov par.5 = nie je prave tu v definicii zavislej cinnosti aj dohoda? dakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    LubosP je offline (nepripojený) LubosP

    LubosP
    a uz mam....je to v novele 561/2008, dohody vybrali zo zarobkovej cinnosti. len treba zabezpecit starostlivost o dieta v tom case prace druhym rodicom.

    Klára2 je offline (nepripojený) Klára2

    Klára2
    Na úrade práce ma informovali, že nové formy rodičovského príspevku platia až pre tých, ktorí žiadajú o rodičovský príspevok v roku 2009, poberatelia, ktorí žiadali o RP pred r. 2009 vraj platia staré podmienky. Vie o tom niekto niečo viac?

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Klára2 Pozri príspevok
    Na úrade práce ma informovali, že nové formy rodičovského príspevku platia až pre tých, ktorí žiadajú o rodičovský príspevok v roku 2009, poberatelia, ktorí žiadali o RP pred r. 2009 vraj platia staré podmienky. Vie o tom niekto niečo viac?
    Dobre Ťa informovali.

    rodičovská a dohoda o pracovnej činnosti po 1.1.2009

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.