Zavrieť

Porady

DPH "na splátky"...

Môj klient je momentálne neschopný uhradiť záväzok DPH daň. úradu, preto chcel požiadať o odklad alebo spl. kalendár na DPH. Zisťovala som, ako to s tým je a tu sú výsledky z DÚ:
1. k daňovému priznaniu treba priložiť Žiadosť o odloženie daň. povinnosti
2. +300,- Sk kolok
3. +návrh splátkového kalendára
DÚ vyžaduje záložné právo na investičný majetok firmy, ktorým budeme ručiť, musí byť min. v hodnote daň. povinnosti (). IM = auto, nehnuteľnosť (najčastejšie), ale komisia môže (a pravdepodobne tak aj urobí) vyžiadať evidenciu majetku a vyberie si majetok, ktorý v prospech DÚ založíte.
Ďalej sa riadite splátkovým kalendárom.

Je to zaujímavá informácia, dúfam, že vás zaujme.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    durisovad je offline (nepripojený) durisovad

    uctovnicka na dochodku durisovad
    Firma, ktoru som uctovala, mala pred casom podobny problem. Okrem spominaneho este pozadovali vypisy z uctov, z ktorych bolo zrejme, ze firma nedisponuje potrebnou financnou hotovostou. Ked sme vsak poratali vsetky naklady, ktore by s tym boli spojene (vyhotovenie zalozneho prava, kolky, uroky z omeskania), tak sme to riesili radsej tak, ze riaditel vybavil pozicku od ineho podnikatela a DPH sme uhradili vcas a v plnej vyske.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.