Zavrieť

Porady

Registrácia DPH

Ahojte poradáci. Mám velký problem. Len teraz som zistila,že v marci som prešvihla príjmy cez 1 500 000,- sk. Bože môj, čo mám teraz robiť? K akému dnu mám podať žiadosť o registráciu. Kto máte s tým nejakú skúsenosť. Dá mi DU riadnu pokutu? Ja sa asi zbláznim. Normálne som v noci nemohla spať. Prosím poradte mi.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    evina je offline (nepripojený) evina

    evina
    montina
    Ahojte poradáci. Mám velký problem. Len teraz som zistila,že v marci som prešvihla príjmy cez 1 500 000,- sk. Bože môj, čo mám teraz robiť? K akému dnu mám podať žiadosť o registráciu. Kto máte s tým nejakú skúsenosť. Dá mi DU riadnu pokutu? Ja sa asi zbláznim. Normálne som v noci nemohla spať. Prosím poradte mi.
    Na zbláznenie sú horšie veci. Na základe jednej osobnej skúsenosti Ti doporučujem vydať sa na DU a dohodnúť sa s nimi osobne. V najhoršom prípade budeš dodaňovať máj, jún, ale aj spolu s odpočtom a predpokladám, že v apríli by Ti aj tak vydali osvedčenie od 2. kvartálu, takže priznnanie si nezmeškala, len môže byť práca s prerábaním, resp. opravou výstupných dokladov.

    Podľa zákona 511/1992 o správe daní a poplatkov v znení neskorších predpisov za nesplnenie registračnej povinnosti
    správca dane uloží pokutu najmenej 2 000 Sk a najviac 100 000 Sk; Nepredpokladám, že by si dostala vyššiu ako 2000 SK, nakoľko DP z druhý kvartál stihneš.
    Naposledy upravil evina : 07.06.05 at 07:55

    montina je offline (nepripojený) montina

    veselá kopa montina
    Evina, dik za povzdudivé slová, trošku som sa ukludnila. Ja mám obchod, takže príjem mám len z registračnej pokladne. To ako mám potom prerábať? A suma na RP mi ostano tá istá, len ju rozdelím na základ dph a spolu, alebo k tej sume pridám Dph, tým pádom budem mať vyšší príjem?

    evina je offline (nepripojený) evina

    evina
    montina
    Evina, dik za povzdudivé slová, trošku som sa ukludnila. Ja mám obchod, takže príjem mám len z registračnej pokladne. To ako mám potom prerábať? A suma na RP mi ostano tá istá, len ju rozdelím na základ dph a spolu, alebo k tej sume pridám Dph, tým pádom budem mať vyšší príjem?
    Podčiarkujem vetu, že treba sa osobne dohodnúť s DÚ. Oni Ti určia aj náležitosti s RK.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.