Zavrieť

Porady

zaúčtovanie colného dlhu

Ahojte,

chcem poprosiť o radu. V roku 2002 si naša firma prenajala zo zahraničia zdravotnícke prístroje, ktoré zostali v colnom režime.Štvrťročne platíme za ne nájomné. Tento rok 2005 bol tovar prepustený do režimu voľný obeh a bola vymeraná výška colného dlhu.
Sk 200.000,- a kompenzačný úrok. 10.000,-.
Viete mi niekto prosím poradiť, či mám colný dlh zaúčtovať ako obstaranie IM
na 042 a ďalej odpisovať, alebo sa dá dať nejak jednorazovo do nákladov?
Ako by ste postupovali vy?
Ďakujem moc.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    janasl je offline (nepripojený) janasl

    janasl
    ja som prevzala teraz účtovníctvo(spolu aj so spomínaným JCD) po inej externej firme, takže momentálne mám v tom ešte mierny chaos a neviem čo s tým.

    Jana Acsová je offline (nepripojený) Jana Acsová

    daňový poradca, audítor Jana Acsová
    Na JCD by malo byť vyznačené, kto sa stáva colným dlžníkom. Pri prepustení do režimu voľného obehu vystupujete pravdepodobne v pozícii kupujúceho alebo ...
    Ukončenie colného opatrenia znamená, že skončil nájom a nastala nová skutočnosť, alebo uplynula lehota počas ktorej môže byť "stroj" pod colným opatrením. Ale to je v colných predpisoch. Ja som len použila svoju "účtovnícku" terminológiu.
    Ak skončilo colné opatrenie, na JCD by mali byť vyznačené potrebné skutočnosti a účtovnej jednotke by mal byť známy dôvod prepustenia tovaru do režimu voľného obehu, na čo nadviaže aj účtovanie, ktoré bolo naznačené.

    janasl je offline (nepripojený) janasl

    janasl
    PROSíM O UPRESNENIE,
    RADA BY SOM SA K TEJTO TEME EšTE VRáTILA, PRETOžE Už TERAZ K ZáVIERKE TO MUSíM KONEčNE DAť NAPORIADOK A STáLE PORIADNE NECHáPEM, čO S TýM.
    AKO SOM SA Už ZMIENILA ZAčIATOKOM ROKA 2005 BOL TOVAR PREPUSTENý DO REžIMU VOLNý OBEH A VYMERANý COLNý DLH 200 000,-.ZAUčTOVALI SME HO NA 042/379.
    PRíSTROJ KTORéHO SA TO TýKA BOL NA 3 ROKY V OPERATíVNOM PRENáJME A DO NáKLADOV IšLI PRAVIDELNé SPLáTKY, KTORé SA TýMTO ROKOM KONčIA.
    PRíSTROJE BY SME SI ALE RADI ODKúPILI ZA URčITú CENU, EšTE NIE JE ROZHODNUTé čI DO ROKU 2005 ALEBO Až V ROKU 2006.
    SEF STALE NA MNA TLAčí, ABY SOM TEN COLNý DLH DALA NEJAKýM SPôSOBOM DO NáKLADOV, ALE JA BOHUžIAL NEVIEM AKO, KEĎ TIE STROJE MOMENTáLNE NIE Sú V NAšOM VLASTNíCTVE.
    PROSíM MôžETE MI PROMPTNE PORADIť,čO S TýM, čI SA TO VôBEC NEJAKO MôžE DAť DO NáKLADOV??????
    VEĎ KED JA ICH NEMAM EšTE VO VLASTNíCTVE, MôžEM ODPISOVAť SAMOTNý COLNý DLH?
    ĎAKUJEM

    zaúčtovanie colného dlhu

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.