Zavrieť

Porady

Neplatitel dane tovar platitelovi v CR

Dobry den, prosil by som o odpoved na tuto otazku:

Vyvazam tovar do CR, nie som platitel dane. Odberatel je registrovany v CR ako platitel dane.

1. Moja faktura bude o.i. obsahovat udaj Cena vratane DPH (napr. 10 000 Kc)

2. Cesky odberatel si vypocita 19% dane, dan zaplati, v danovom priznani si uplatni odpocet dane (t.j. vysledkom bude zaplatena-vratena=nula)

3. Tovar dalej predava konecnemu spotrebitelovi napr, so 100% ziskom, t.j. 20 000Kc, plus 3 800 Kc, ktore nasledne odvadza ako dan v CR.

Je to takto spravne?
Dakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Johanka je offline (nepripojený) Johanka

    Johanka
    Je to dobré, ale: ty ako neplatiteľ DPH nesmieš(!) uvádzať na faktúre " cena s DPH " . A prečo ťa tak zaujíma, aké má povinnosti český odberateľ v ČR? Ak je v ČR zákon o DPH taký ako u nás ( čo myslím je), tak český odberateľ si nemôže odpočítať daň na vstupe, lebo ty nie si v členskom štáte dodávateľa identifikovaný pre daň a tým nie sú splnené všetky podmienky pre intrakomunitárne dodanie tovaru.

    bobot je offline (nepripojený) bobot

    bobot
    Johanka, aka teda bude formulacia na fakture - cena bez dane asi tiez nemoze byt. Je dobre pripisat formulku Dodavatel nie je platitelom dane?
    Pokial ide o dan, ktoru si nemoze odpocitat odberatel v CR, ked citam nas par.11 (asi podobne v CR), tak ju asi ani nema platit, lebo ja nie som platitel dane.
    Mylim sa?

    Johanka je offline (nepripojený) Johanka

    Johanka
    Ty by si vobec nemal používať tlačivá faktúr, kde je spomínaná DPH, uviesť na faktúru, že nie si platiteľ DPH nie je na škodu. Ak predpokladáme, že máme rovnaký zákon ako v ČR a nie je to dodanie tovaru podľa § 11 logicky mi vychádza, že v ČR daň neplatí.

    Bolo by dobré, keby sa ešte niekto vyjadril.

    Neplatitel dane tovar platitelovi v CR

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.