Zavrieť

Porady

zostanem po rozvode s detmi na ulici??

po 10 ročnom manželstve som sa rozviedla..(nevera ....)počas manželstva sme kúpili trojizbový byt,ktorý nám zaplatili manželový rodičia.byt je písaný len na manžela,ale sme prerábali a investovali doň spoločné peniaze...teraz ma manžel vyhadzuje aj s deťmi z bytu,že ten byt je len jeho,lebo ho zaplatili jeho rodičia a je len na jeho mene....naozaj je to tak,že naň nemám nárok??kúpili sme ho už po roku manželstva...nemože ma predsa s detmi vyhodiť na ulicu,alebo ano??na čo mám právo ja??deti sú zverené do mojej opatery.som yúfala,prosím poradte mi.vrelá vďaka
Usporiadat
Chobot Chobot

Chobot je teraz online Chobot

monula261 Pozri príspevok
po 10 ročnom manželstve som sa rozviedla..(nevera ....)počas manželstva sme kúpili trojizbový byt,ktorý nám zaplatili manželový rodičia.byt je písaný len na manžela,ale sme prerábali a investovali doň spoločné peniaze...teraz ma manžel vyhadzuje aj s deťmi z bytu,že ten byt je len jeho,lebo ho zaplatili jeho rodičia a je len na jeho mene....naozaj je to tak,že naň nemám nárok??kúpili sme ho už po roku manželstva...nemože ma predsa s detmi vyhodiť na ulicu,alebo ano??na čo mám právo ja??deti sú zverené do mojej opatery.som yúfala,prosím poradte mi.vrelá vďaka
Pokiaľ bol ten byt kúpený počas manželstva, tak patrí do BSM. Vieš preukázať, že bol kúpený zo spoločných finančných prostriedkov? Ak áno, máš veľkú šancu na úspech na súde. Pokiaľ bol byt kúpený napr. jeho rodičmi (zaplatené napr. priamo z ich účtu), tak by si to mala ťažšie.
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
monula261 monula261

monula261 je offline (nepripojený) monula261

kúpený bol z peňazí svokrovcov,ale neviem,či je o tom nejaký doklad...ale všetky prerábky na byte sme platili zo spoločnej kasy...dokonca sme zobrali uver zo 1.stavebnej,kde figurujem ako spoludlžník...
0 0
Chobot Chobot

Chobot je teraz online Chobot

monula261 Pozri príspevok
kúpený bol z peňazí svokrovcov,ale neviem,či je o tom nejaký doklad...ale všetky prerábky na byte sme platili zo spoločnej kasy...dokonca sme zobrali uver zo 1.stavebnej,kde figurujem ako spoludlžník...
Tak pre neho nebude problém zaobstarať si darovaciu zmluvu od rodičov, kde mu darovali peňažné prostriedky na kúpu bytu a si nahratá, lebo dary nie sú spoločným majetkom. Mala by si veľmi ťažké dokazovať na súde, že to boli spoločné peniaze.

Ty ale môžeš požadovať od neho nahradiť to, čo ste do bytu spoločne investovali (teda polovicu z toho, lebo to boli spoločné peniaze).

Na druhej strane nechápem, prečo si nárokuješ na byt, pokiaľ ho celý zaplatili jeho rodičia? To, že ste do neho niečo nakúpili, z toho si predsa mala úžitok aj ty, tých niekoľko rokov si v tom byte predsa bývala. Tak ste sa mali dohodnúť, že ty si zoberieš polovicu zariadenia bytu. Ale nie nárokovať si na polovicu bytu.

Predstav si opačnú situáciu - tvoji rodičia by kúpili byt, kde by ste obaja bývali. Po rozvode by manžel chcel polovicu peňazí za byt - dala by si mu ich?
0 0
Natalka12 Natalka12

Natalka12 je offline (nepripojený) Natalka12

Ja som v tej istej situácii a hrozí mi, že ostanem s dieťaťom na ulici.Keby to bolo naopak, ja by som ich určite nevyhodila na ulicu, lebo to by som nedokázala vyhodiť dieťa na ulicu....Ale chlap to asi dokáže.
0 0
Stanislav 1975 Stanislav 1975

Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

Chobot Pozri príspevok
Tak pre neho nebude problém zaobstarať si darovaciu zmluvu od rodičov, kde mu darovali peňažné prostriedky na kúpu bytu a si nahratá, lebo dary nie sú spoločným majetkom. Mala by si veľmi ťažké dokazovať na súde, že to boli spoločné peniaze.

Ty ale môžeš požadovať od neho nahradiť to, čo ste do bytu spoločne investovali (teda polovicu z toho, lebo to boli spoločné peniaze).

Na druhej strane nechápem, prečo si nárokuješ na byt, pokiaľ ho celý zaplatili jeho rodičia? To, že ste do neho niečo nakúpili, z toho si predsa mala úžitok aj ty, tých niekoľko rokov si v tom byte predsa bývala. Tak ste sa mali dohodnúť, že ty si zoberieš polovicu zariadenia bytu. Ale nie nárokovať si na polovicu bytu.

Predstav si opačnú situáciu - tvoji rodičia by kúpili byt, kde by ste obaja bývali. Po rozvode by manžel chcel polovicu peňazí za byt - dala by si mu ich?
Tibor, ale ber to aj na druhu stranu mince-a keď fakt nemá kam isť? Čo má isť niekam na ubytovňu? Nebuď na ňu taký tvrdý , myslime sociálne...
A ešte ked ako píše vyhadzuje aj deti z bytu?- Neviem, ale ja som na jej strane, nech bojuje...
A to len tak ju aj tak aj s deťmi na ulicu nevyhodí..., to vieš predsa
0 0
Stanislav 1975 Stanislav 1975

Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

Natalka12 Pozri príspevok
Ja som v tej istej situácii a hrozí mi, že ostanem s dieťaťom na ulici.Keby to bolo naopak, ja by som ich určite nevyhodila na ulicu, lebo to by som nedokázala vyhodiť dieťa na ulicu....Ale chlap to asi dokáže.
Toto už je čo za doba? Ja neviem,ako sa niekto može takto správať k tomu, s ktorým má deti a bola to velká láska a zrazu ako spieva Karel Gott- a potom prijde sklamáni, když láska lásku vyháni,,,-je to celé na figu...
Ja si velmi vážim na svojích rodičoch, to, že napriek tomu, že aj oni sa rozviedli, pomerne skoro po svadbe, ale za celý život som nepočul ani od jedného, ani od druhého na toho druhého jediné zlé slovo-proste kamoši zostali a dokonca raz za čas si aj sadli spolu na kávu- to si vážim...
0 0
Stanislav 1975 Stanislav 1975

Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

Natalka12 Pozri príspevok
Ja som v tej istej situácii a hrozí mi, že ostanem s dieťaťom na ulici.Keby to bolo naopak, ja by som ich určite nevyhodila na ulicu, lebo to by som nedokázala vyhodiť dieťa na ulicu....Ale chlap to asi dokáže.
Natália, ja ti fandím, bojuj-hlavne za dcerku...
0 0
Natalka12 Natalka12

Natalka12 je offline (nepripojený) Natalka12

Ja bojujem, ale čo už nabojujem proti naším podareným zákonom.Chlap je majiteľ bytu a ja a ďieťa sa máme pratať kade lahšie.On nemá povinnosť sa starať dieťaťu o bývanie.Preoste sme sa stali preňho záťažou, on sa dostal do druhej puberty a potrebuje si ešte užívať.Je si toho vedomý, že súd mu maximálne minimálne vymeral výživné.A ešte aj to sa mu zdá vysoké na dieťa.
0 0
ajuska29 ajuska29

ajuska29 je offline (nepripojený) ajuska29

Natalka ja to mam tiez podobne ako ty,tiez mi ex uz pije a byvame spolu v jednom byte,kdez ja ho nemam z coho vyplatit tak sme donuteni predat byt a ja musim na ulicu s dcerkou,co ho vobec nezaujima.My mame druzstevny byt,a na BSM musime ist pol na pol podla zakona,ale prec sudy neprihliadaju na matky s detmi predsa,kam maju ost,ved muzi maju zdrave ruky,maju si sancu este zarobit.Stat nas je na nic.
0 0
účtovník 007 účtovník 007

účtovník 007 je offline (nepripojený) účtovník 007

To by som aj ja chcela občas vedieť. ...viac
Chobot Pozri príspevok
Tak pre neho nebude problém zaobstarať si darovaciu zmluvu od rodičov, kde mu darovali peňažné prostriedky na kúpu bytu a si nahratá, lebo dary nie sú spoločným majetkom. Mala by si veľmi ťažké dokazovať na súde, že to boli spoločné peniaze.
Tak toto sa mi nezdá. Ale netvrdím, že mám na 100% pravdu. Ja som tiež dostala od rodičov peniaze, mala som zmluvu podpísanú u notárky a za tieto peniaze som kúpila veci už počas nášho manželstva. Pri rozvode mi to bolo nanič. Sudkyňa sa stým ani nemienila zaoberať. A nešlo o malú čiastku.

Podľa mňa, ak si aj zaobstará darovaciu zmluvu na finančné prostriedky, to nič nemení na fakte, že kúpili spoločne byt už v čase inštitútu BSM. Nezisťuje sa, kto akým podielom prispel. Predmetom daru sú peniaze a nie byt. Ak by mal tieto peniaze doteraz na účte, môže si nárokovať na 100% podiel z nich, lebo ich dostal darom. Ak tie peniaze pužil, už nikoho nezaujíma načo boli použité. Ak by rodičia darovali synovi byt, to by bolo niečo iné. Vtedy by darovaný byt nebol predmetom BSM.
0 0
monula261 monula261

monula261 je offline (nepripojený) monula261

tak,a už som s detmi na ubytovni..ex manžel chcel aby som zaplatila najom 5000sk,suhlasila som s tym,ze peniaze poslem rovno na bytove druzstvo....no mali ste pocut,ako ma postastoval nadavkami,lebo on chcel aby som mu dala peniaze naruku...a kde by som uz mala potom doklad o platbe?? so svojim ockom mi dali jasne najavo,že je to ich byt..tak naco mam tam zotrvavat??kazdy den cakat co zas bude...uz aj jeho otec mi chodil do bytu,ze je to ich byt....uz som to nevydrzala....
0 0
bobiku bobiku

bobiku je offline (nepripojený) bobiku

na celej veci mi je divné, že ked ste kupovali byt počas manželstva, že váš manžel mohol kupiť byt sám. lebo ked sme mi s mužom kupovali byt (pred svadbou som predala svoj byt), tak nikoho nezaujímalo za aké peniaze bol kúpený, a hlavne sme museli byť napísaný obidvaja ako spolumajitelia, lebo podľa zákona majetok nadobudnutý počas trvania manželstva je spoločný a patrí do BSM, takže ja si myslím, že máte nárok na polovicu bytu. Neviem či ste sa súdili, ale pokiaľ nie tak ste urobili zásadnú chybu
0 0
Chobot Chobot

Chobot je teraz online Chobot

bobiku Pozri príspevok
na celej veci mi je divné, že ked ste kupovali byt počas manželstva, že váš manžel mohol kupiť byt sám. lebo ked sme mi s mužom kupovali byt (pred svadbou som predala svoj byt), tak nikoho nezaujímalo za aké peniaze bol kúpený, a hlavne sme museli byť napísaný obidvaja ako spolumajitelia, lebo podľa zákona majetok nadobudnutý počas trvania manželstva je spoločný a patrí do BSM, takže ja si myslím, že máte nárok na polovicu bytu. Neviem či ste sa súdili, ale pokiaľ nie tak ste urobili zásadnú chybu
To ste odkupovali štátny byt alebo družstevný?
0 0
bobiku bobiku

bobiku je offline (nepripojený) bobiku

Chobot Pozri príspevok
To ste odkupovali štátny byt alebo družstevný?
to sme kupovali už byt v sukromnom vlastníctve.
0 0
Stanislav 1975 Stanislav 1975

Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

účtovník 007 Pozri príspevok
Tak toto sa mi nezdá. Ale netvrdím, že mám na 100% pravdu. Ja som tiež dostala od rodičov peniaze, mala som zmluvu podpísanú u notárky a za tieto peniaze som kúpila veci už počas nášho manželstva. Pri rozvode mi to bolo nanič. Sudkyňa sa stým ani nemienila zaoberať. A nešlo o malú čiastku.

Podľa mňa, ak si aj zaobstará darovaciu zmluvu na finančné prostriedky, to nič nemení na fakte, že kúpili spoločne byt už v čase inštitútu BSM. Nezisťuje sa, kto akým podielom prispel. Predmetom daru sú peniaze a nie byt. Ak by mal tieto peniaze doteraz na účte, môže si nárokovať na 100% podiel z nich, lebo ich dostal darom. Ak tie peniaze pužil, už nikoho nezaujíma načo boli použité. Ak by rodičia darovali synovi byt, to by bolo niečo iné. Vtedy by darovaný byt nebol predmetom BSM.
Neviem,ja sice niesom právnik, ale na tomto niečo bude...-preto som to aj ocenil...
Tiež sa mi nezda, že by bolo tak jednoduche vypratat z bytu manželku a podotýkam aj s deťmi a ďalšia vec- napr. aj Monika si može "zaobstarať" darovaciu zmluvu na niečo, čo jej akože daroval niekto, a čo sa týka notarskej zapisnice- poviem to tak aby som neporušil etiketu- vieme ako sa na Slovensku dá vybaviť všeličo...
Ja Monike prajem všetko dobré a radím jej bojovať, bojovať, bojovať-už len kvoli tým deťom- čo bude teraz s nimi na ubytovni bývať roky, kým pán ex si bude užívať vo "svojom" byte???
Naposledy upravil Stanislav 1975 : 30.01.09 at 22:27
0 0
Stanislav 1975 Stanislav 1975

Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

Stanislav 1975 Pozri príspevok
Neviem,ja sice niesom právnik, ale na tomto niečo bude...-preto som to aj ocenil...
Tiež sa mi nezda, že by bolo tak jednoduche vypratat z bytu manželku a podotýkam aj s deťmi a ďalšia vec- napr. aj Monika si može "zaobstarať" darovaciu zmluvu na niečo, čo jej akože daroval niekto, a čo sa týka notarskej zapisnice- poviem to tak aby som neporušil etiketu- vieme ako sa na Slovensku dá vybaviť všeličo...
Ja Monike prajem všetko dobré a radím jej bojovať, bojovať, bojovať-už len kvoli tým deťom- čo bude teraz s nimi na ubytovni bývať roky, kým pán ex si bude užívať vo "svojom" byte???
Ja neviem, ale mne tento prípad neda pokoja- a tým, že otec vyhodil z bytu aj svoje malolete deti- tým sa nedopúšťa nejakého trestného činu??? Právnici radte...
0 0
bobiku bobiku

bobiku je offline (nepripojený) bobiku

Stanislav 1975 Pozri príspevok
Ja neviem, ale mne tento prípad neda pokoja- a tým, že otec vyhodil z bytu aj svoje malolete deti- tým sa nedopúšťa nejakého trestného činu??? Právnici radte...
nedopušťa, on môže tvrdiť, že exmanželka odišla s deťmi dobrovoľne, a tiež som presvedčená, že ale nemala len tak ľahko sa vzdať a odisť. Hlavne pokiaľ sa jedná o maloleté deti. Súd by istebral pri rozhodovaní nazreteľ záujem maloletých detí. Treba bojovať!
0 0
kkllc kkllc

kkllc je offline (nepripojený) kkllc

Normálne si ma rozplakala. Držím palce. Bojuj.
0 0
Chobot Chobot

Chobot je teraz online Chobot

Stanislav 1975 Pozri príspevok
Ja neviem, ale mne tento prípad neda pokoja- a tým, že otec vyhodil z bytu aj svoje malolete deti- tým sa nedopúšťa nejakého trestného činu??? Právnici radte...
Týmto si mi pripomenul, že on vlastne nemôže zrušiť trvalý pobyt svojim vlastným deťom, lebo zákon o hlásení pobytu občanov mu to nedovoľuje:

(1) Ohlasovňa záznam o trvalom pobyte zruší

a) ....


f) na návrh vlastníka alebo všetkých spoluvlastníkov budovy alebo jej časti alebo nájomcu, ak je budova alebo jej časť v nájme občanovi, ktorý nemá k budove alebo jej časti žiadne užívacie právo; návrh nemožno podať voči vlastníkovi, spoluvlastníkovi, manželovi alebo nezaopatrenému dieťaťu vlastníka, spoluvlastníka alebo nájomcu,
0 0
BmajkaB BmajkaB

BmajkaB je offline (nepripojený) BmajkaB

Som kto som ;-)
nech je už tak či onak, pravdepodobne tam máš aj s dieťaťom trvalý pobyt. aj keby si teda teoreticky nemala nárok na byt (čo podľa môjho názoru máš, pretože, ako bolo už spomínané, manžel dostal peniaze, nie byt...) na ulicu ťa vyhodiť nemôže. ak teda nechce žiť s tebou pod jednou strechou, je povinný nájsť ti adekvátne náhradné bývanie (s ktorým budeš súhlasiť)...už len to, že tam máte trvalý pobyt (ak teda máte) ti dáva isté práva...
poprípade sa skús ešte informovať v nejakej bezplatnej právnickej poradni, napr na stránke babetko.sk, alebo si prejdi nejaké rady tam...isto nájdeš odpoveď
SILNO DRŽÍM PALCE
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať