Zavrieť

Porady

" Sádelníky "

Ahojte, neviete mi prosím niekto poradiť recept na sádelníky?
Ževraj je dosť pracný, ale sádelníky sú výborné, nemôžem ho nikde zohnať.
Ďakujem pekne
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Maruška54 je offline (nepripojený) Maruška54

    Maruška54
    Môj recept je takýto:

    700 g hladkej múky špeciál, 500 g bočného sadla, 3 žltka,soľ, lyžičku octu, voda podľa potreby.

    2/3 múky spracujeme so žltkami, soľou, octom a studenou vodou. Moja starenka to robila tak že cesto pri spracovávaní sa muselo odlepovať od dosky a ona s ním vždy o tú dosku buchla až bolo cesto pekné lesklé a hladké. Potom ho zakryla a nechala odpočívať asi 30 minút. 1/3 múky spracujem so sadlom ktoré sme
    pomleli na mäsovom mlynčeku dvakrát. Rozvaľkáme prvé žltkové cesto a do stredu položíme masné cesto,zložíme na kocku, takto to zopakujeme asi trikrát, ale vždy na druhý deň. Cesto dáme zatiaľ do chladničky zabalené do sáčku.
    Naposledy upravil Maruška54 : 23.01.09 at 20:43

    Maruška54 je offline (nepripojený) Maruška54

    Maruška54
    Teraz ešte odchádzam k jednému zákazníkovi, potom pohľadám a ešte večer alebo cez víkend pricapím.

    nela88 je offline (nepripojený) nela88

    nela88
    500g sadla, 100g hl. múky.šťava z 1 citróna, troška soli.- Vypracovať cesto a 30min nechať odpočívať.750g hl.múky,1 celé vajce,50 g masla- s vodou zarobiť. Rozváľať, na to dať prvé cesto, tiež rozváľať, preložiť, akoby si chcela zabaliť balíček. toto urobiť 3x, vždy tým istým smerom. Nakoniec narezať štvorce, plniť lekvárom, urobiť šatôčky a piecť. Hotové posypať práškovým cukrom.

    viktorviktor je offline (nepripojený) viktorviktor

    viktorviktor
    U nás sa sádelníky volajú KRAFLE, matka používala 0,5 kg múky a 0,3 kg bočného sadla (loja) z prasaťa, niekde ho dostať u mäsiara, jeden žĺtok, ďalej ako u Maruška54,
    Potom keď bolo cesto rozvaľkané a nakosoštvorcované, tak sa do stredu dal slivkový lekvár (alebo celé orechy samo, že jadrá) a dva protiľahlé rohy sa spojili stlačením. Piekli sa tak do 20 minút.

    dodatok
    Pridám ešte doloženie pomenovania z "mesačíka mesta Pod Bradlom" zo 4.12.2006, kde sa tiež piekli krafle
    .......Krafle a koribane sa piekli z lístkového sadlového cesta. Krafle boli kosoštvorce navrchu s kôpkou lekváru, koribane oblúčiky posypané sekaným cukrom a orechami, upečené vo forme v tvare korýtka.
    ....
    Naposledy upravil viktorviktor : 01.02.09 at 13:47

    Maruška54 je offline (nepripojený) Maruška54

    Maruška54
    jjakr Pozri príspevok
    .....ale ktorý z týchto receptov je najlepší?????
    môj lebo iný som neskúšala

    jjakr je offline (nepripojený) jjakr

    žena jjakr
    Maruška54 Pozri príspevok
    môj lebo iný som neskúšala
    ...máš pravdu, my sme ich nejedli , ale doslova žrali....
    Naposledy upravil jjakr : 19.05.11 at 21:36

    ludmilla je offline (nepripojený) ludmilla

    ludmilla
    Zaraďujem sa skôr k rýchlogazdinkám a "sádelníky" robievam pomerne často kvôli manželovi a je to bleskovka. kupujem hotové lístkové cesto, ktoré je už aj rozvaľkané (kupujem ho v Bille, Kauflande alebo Tescu) medzi chladenými potravinami.
    Potrebujem dosku, pravítko - cesto má rozmer 24 x 40 cm - robím obdĺžníky 6x5cm, čiže z jedného cesta mám 32 ks sádelníkov, naplním - u nás lekvárom, dám na plech, potriem žĺtkom a o chvíľu je dobrota na stole, stačí len posypať cukrom - veľmi rýchle a hlavne chuťovo vynikajúce.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.