Zavrieť

Porady

Problem s umiestnenim vysielaca na skolu a obecny urad

neviem ci to tu pisem spravne ale potreboval by som poradit:

sme mensia zacinajuca firma poskytujuca Internet a nasou prijoritou je sa bezproblemovo rozrastat, no ale nastal taky problem ze:

poslali sme ziadosti o umiestnenie vysielaca do dvoch dedin, na obecny urad a skolu stym ze im budeme platit najom. no vyse mesiaca ziadna odpoved len same vyhovorky a pritom ich stale otravujem. viem ze je to ovplyvnene konkurenciou, viete mi povedat ako to mam riesit dalej???
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa bodov

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    skorec1 Pozri príspevok
    neviem ci to tu pisem spravne ale potreboval by som poradit:

    sme mensia zacinajuca firma poskytujuca Internet a nasou prijoritou je sa bezproblemovo rozrastat, no ale nastal taky problem ze:

    poslali sme ziadosti o umiestnenie vysielaca do dvoch dedin, na obecny urad a skolu stym ze im budeme platit najom. no vyse mesiaca ziadna odpoved len same vyhovorky a pritom ich stale otravujem. viem ze je to ovplyvnene konkurenciou, viete mi povedat ako to mam riesit dalej???
    AK raz ani obecný úrad ani škola nemajú záujem o umiestnenie vysielača na ich budovu, tak ich k tomu neprinútiš. Skús si vytipovať inú vyššiu budovu v obci a ponuknuť im umiestnenie vysielača za odplatu. Alebo hociktorý iný dom, trebárs aj nejaký viacposchodový rodinný. Prečo sa sústreďujete len na obecný úrad a školu? To iné budovy tam nie sú?

    skorec1 je offline (nepripojený) skorec1

    skorec1
    no tusim ze ste asi na vychode nikdy nebol kezde ste z BA, neviem ako chceste na dedine riesit vyskove budovy...

    a co takto zbierka zakonov č. 610/2003 zakon o elektronickych komunikaciach?

    Code:
    Účelom zákona je vo verejnom záujme vytvoriť
    podmienky na rozvoj konkurencie v oblasti elektronických
    komunikácií na území Slovenskej republiky založenej
    na modernej a kvalitnej infraštruktúre, dosiahnuť
    efektívnu hospodársku súťaž (ďalej len „súťaž“) pri
    poskytovaní elektronických komunikačných sietí
    a elektronických komunikačných služieb a podporiť
    záujmy užívateľov elektronických komunikácií.
    (3) Týmto zákonom sa preberajú právne akty Európskych
    spoločenstiev uvedené v prílohe č. 1.
    neje to porusenie zakona ak konkurencia moze a my nemozeme???

    skorec1 je offline (nepripojený) skorec1

    skorec1
    untervas Pozri príspevok
    Na východe nečítali poriadne ten citovaný zákon a zmeny :

    ZMENY HĽADAJTE V PREDPISOCH: 2004/716 +2005/69 +2006/117 +2007/220 +2007/654 +2008/435
    mne sor nieco hovoria 1 a 0 ky ako zakony...

    skorec1 je offline (nepripojený) skorec1

    skorec1
    aha, takze zo zakona mi "obecný úrad ani škola " nemusia nič poskytnúť aj napriek tomu ked na tych budovach kde som ja chcel umiestnit vysielac ma uz konkurencia, no nespravodlive ale potom mi ostava jedine zrusit konkurenciu ktora nesplnuje zakony a tak nebudu mat nikoho nakoniec...

    ps: este som chcel dodat ze v jednej dedine nam to poslanci vseci schvalili, bol som tam osobne.
    ide oto ze este si musel precitat zmuvu pan starosta ze ci nahodou v zmluve nebolo napisane ze ci moze pustit konkurenciu do dediny...
    proste to je bud ako u magorov ked niekto podpisuje zmluvu a nevie co podpisuje, a ked to bolo v zmluve tak tym prusili zakon podla mna, proste starosta a ten mgr. od konkurencie to zdrzuju...
    Naposledy upravil skorec1 : 25.01.09 at 11:17

    Don133 je offline (nepripojený) Don133

    Don133
    Pisete, ze chcete rozsirit svoje sluzby s poskytovanim internetu na vychodnom slovensku a niet vhodnych objektov okrem skol a OU. Neuverite, ale aj v týchto koncinach sa nachadzaju sukromne budovy vyssie ako obecny urad . Ked mate zaujem, mam cca 12 m vysoku AB v jednej obci pri Snine, pri dobrej cenovej ponuke za umiestnenie vysielaca sa vieme dohodnut.

    skorec1 je offline (nepripojený) skorec1

    skorec1
    no, planujeme aj sninu, momentalne ideme od HE az po ML a VT...
    no to by som bol zvedavy na ten najom

    wagner je offline (nepripojený) wagner

    wagner
    Iba neviem čo sa rozčuluješ. Obec prenajíma svoj majetok a komu ho prenajme alebo neprenajme je len a len jej vec. Nakladá s vlastným majetkom. A vôbec Ti nemusí umožniť prístup k jej majetku. A čo takto postaviť si stožiar - možno nejakých 15m vysoký a naň umiestniť anténu. A môžeš ho aj prenajímať iným operátorom( Orange, T-mobile)- a zas na ňom zarobíš. Prečo sa nepričiníš o svoj zisk aj takýmto spôsobom? Nie len kritizovať samosprávu a chcieť mať všetko hotové a pod nosom.

    skorec1 je offline (nepripojený) skorec1

    skorec1
    inak ak ja poslem niekde ziadost tak by sa patrilo aj odpovedat! takze z vasich rad som sa nic zaujimave nedozvedel...

    lebo to len tak stavat stoziar co? jeden 13m co sme stavali sa povolenie vybavovalo 1rok, tak to neje vobec efektivne, taky stoziar cca 30tisic a to ani nehovorim ked sa chces pripojit na elektriku...
    no a na solarne panely nas stal stoziar 80tisic...

    tusim ze tu mi asi nikto pozitivne neporadi tak to tu koncim...
    Naposledy upravil skorec1 : 25.01.09 at 19:21

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    skorec1 Pozri príspevok
    no tusim ze ste asi na vychode nikdy nebol kezde ste z BA, neviem ako chceste na dedine riesit vyskove budovy...

    a co takto zbierka zakonov č. 610/2003 zakon o elektronickych komunikaciach?
    Neviem čo si čítal, ale ja som nikde nepísal o výškových budovách. Netvrď mi, že škola a miestny úrad sú jediné budovy v obci okrem rodinných domov. Že tam nie je jediný obchod, nejaká krčma alebo iná budova podnikateľa, kde by si si mohol tú anténu postaviť. Veď to nemusí byť najvyššia budova v dedine.

    skorec1 Pozri príspevok
    inak ak ja poslem niekde ziadost tak by sa patrilo aj odpovedat! takze z vasich rad som sa nic zaujimave nedozvedel...
    A čo také zaujímavé si sa chcel dozvedieť? Koľko máš dať starostovi?

    Aj keď pošleš žiadosť alebo iný list, nikde nie je napísané, že musia na každý list odpovedať.

    A zákon si asi zle pochopil. Obec má síce povoliť rozvoj infraštruktúry, ale nikde nie je písané, že musia povoliť umiestnenie antény pre internet na streche obecnej budovy či školy! Predstav si, že by požiadalo 20 internetových providerov a všetci telefónny operátori o umiestnenie antény a každému by museli vyhovieť - veď by sa všetky tie antény na ich strechu ani nezmestili!!! Oni ti nebránia umiestniť si anténu v dedine, len nesúhlasia s jej umiestnením na budove úradu. Ani sa nečudujem, keď už tam jednu majú.

    Inak aj my máme na streche zosilovacie antény jedného mobilného operátora a priamo v zmluve je zakotvené, že pokiaľ by si iný operátor chcel tiež umiestniť na našu strechu antény (dokonca aj iný prevádzkovateľ, napr. internetu), musíme ich o tom informovať a vyžiadať si súhlas, aby náhodou tie nové antény nerušili ich signál.

    skorec1 Pozri príspevok
    lebo to len tak stavat stoziar co? jeden 13m co sme stavali sa povolenie vybavovalo 1rok, tak to neje vobec efektivne, taky stoziar cca 30tisic a to ani nehovorim ked sa chces pripojit na elektriku...
    no a na solarne panely nas stal stoziar 80tisic...

    tusim ze tu mi asi nikto pozitivne neporadi tak to tu koncim...
    Myslím, že sme sa snažili ti poradiť, ako sme vedeli. Bohužiaľ takú radu, akú si asi čakal, ti nie je možné dať. Ak sa ti to nepáči, nemusíš sem chodiť po rady, a najmä nemusíš to neprístojne komentovať...
    Naposledy upravil Chobot : 26.01.09 at 07:16

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    skorec1 Pozri príspevok
    a ked poslanci nieco schvalia a starosta to zamietne, ma na to pravo?
    Odpoveď na tvoju otázku je v zákone o obecnom zriadení č. 369/1990 § 13 ods. 6 a 8:

    (6) Starosta môže pozastaviť výkon uznesenia obecného zastupiteľstva, ak sa domnieva, že odporuje zákonu alebo je pre obec zjavne nevýhodné tak, že ho nepodpíše v lehote podľa § 12 ods. 6. Ak je zriadená obecná rada, starosta prerokuje uznesenie obecného zastupiteľstva pred pozastavením jeho výkonu v obecnej rade. Uznesením obecnej rady však nie je viazaný.

    (7) Ustanovenie odseku 6 sa nevzťahuje na uznesenie o voľbe a odvolaní hlavného kontrolóra.

    (8) Ak bol výkon uznesenia obecného zastupiteľstva podľa odseku 6 pozastavený, môže obecné zastupiteľstvo toto uznesenie trojpätinovou väčšinou hlasov všetkých poslancov potvrdiť; ak obecné zastupiteľstvo uznesenie nepotvrdí do dvoch mesiacov od jeho schválenia, uznesenie stráca platnosť. Výkon potvrdeného uznesenia starosta nemôže pozastaviť.

    Don133 je offline (nepripojený) Don133

    Don133
    skorec1 Pozri príspevok
    a ked poslanci nieco schvalia a starosta to zamietne, ma na to pravo?
    stale riešiš starostov ..... som Ti poslal návrh a si sa neozval....

    wagner je offline (nepripojený) wagner

    wagner
    skorec1 Pozri príspevok
    a ked poslanci nieco schvalia a starosta to zamietne, ma na to pravo?
    Vieš čo, s takým jednaním ako máš, sa ani nečudujem, že prístup starostu je taký, aký je. Najprv sa nauč byť slušný, až potom niečo požaduj.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.