Zavrieť

Porady

Auto v prenájme

Keď živnostník má auto v prenájme od niekoho, platí si prenájom a to čo natankuje sám. Kto má povinnosť mať zaplatenú cestnú daň ? Majiteľ vozidla alebo ten čo si platí ten prenájom a PHm ? Viete mi v tomto poradiť?
A platí sa to vopred, alebo pozadu ? Asi vopred, však. Teraz v januári sa už za minulý rok asi nedá zaplatiť, či áno ?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Jana G. je offline (nepripojený) Jana G.

    Jana G.
    Daň z motorových vozidiel je povinný zaplatiť majiteľ auta. V zmluve o nájme ste si mali uviesť povinnosť prenajímateľa mať zaplatenú daň z mot. vozidla.

    ajacik je offline (nepripojený) ajacik

    robím to, čo ma baví a zarábam pri tom ťažké prachy :) ...viac ajacik
    Ak má spoločnosť prenajaté z ČR, uvádza sa:
    § 85 ods. 1 písm. d) - používa vozidlo, v dokladoch ktorého je ako držiteľ vozidla zapísaná osoba, ktorá má trvalý pobyt alebo sídlo v zahraničí.


    ??
    dakujem

    katka s. je offline (nepripojený) katka s.

    katka s.
    ajacik Pozri príspevok
    Ak má spoločnosť prenajaté z ČR, uvádza sa:
    § 85 ods. 1 písm. d) - používa vozidlo, v dokladoch ktorého je ako držiteľ vozidla zapísaná osoba, ktorá má trvalý pobyt alebo sídlo v zahraničí.


    ??
    dakujem
    Neviem či to je otázka, alebo odpoveď. Asi otázka. Lebo mňa by to tiež zaujímalo. Kto má v takomto prípade platiť daň z MV.

    mandula je offline (nepripojený) mandula

    mandula
    Ak používate vozidlo prenajaté z ČR na podnikanie v SR, daň za motorové vozidlo platíte v SR vy ako nájomca, a to podľa § 85 ods.1 písm.d, ako je uvedené vyššie.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.