Zavrieť

Porady

komin

chcem sa opitat čí mi stači jeden komin na digestor a na plynovu pec
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    kabatik je offline (nepripojený) kabatik

    kabatik
    Jeden komín ti stačí, ale musí byť s jedným prieduchom komínovým a s vetracou šachtou do ktorej môžeš napojiť digestor Digestor. Digestor, ale musí mať spätnú klapku. Taký vyrába napr. Schiedel.
    maminka už krásnych dvoch detičiek opäť začínajúca v novej práci, teraz už na druhom konci Slovenska :-) ...viac evka-janekova
    Dobrý večer. Ja mám podobnú otázku: môže sa dať do jedného komína vývod z plynového kotla na ústredné kúrenie, spolu s vývodom z krbu na tuhé palivo?
    Dakujem za rady.

    alla66 je offline (nepripojený) alla66

    Profesionáli postavili Titanic - amatéri Archu! ...viac alla66
    Nie, je to proti predpisom.Kotol aj krb musia mať vlastný komín.

    robin78 je offline (nepripojený) robin78

    robin78
    Rad by som pridal este otazocku ohladom komina, je potrebne mat komin aj vyvlozkovany pre krbovu vlozku? Dakujem.

    arizona je offline (nepripojený) arizona

    arizona
    evka-janekova Pozri príspevok
    Dobrý večer. Ja mám podobnú otázku: môže sa dať do jedného komína vývod z plynového kotla na ústredné kúrenie, spolu s vývodom z krbu na tuhé palivo?
    Dakujem za rady.
    Prečítaj si dôkladne "papiere" ktoré ste dostali ku krbu. Určite je tam výrazne napísané, že na krb je potrebný samostatný komín...

    arizona je offline (nepripojený) arizona

    arizona
    robin78 Pozri príspevok
    Rad by som pridal este otazocku ohladom komina, je potrebne mat komin aj vyvlozkovany pre krbovu vlozku? Dakujem.
    Pri staršom,ak je dobrý netreba. Ak ešte len idete stavať nový je to dobrá investícia.

    mkys je offline (nepripojený) mkys

    mkys
    O komínoch je vyhl. č. 95/2004.
    Síce je nahradená novou (neviem presne ktorou), ale podmienky sú tak či tak z rovnakých STN.

    elkibo je offline (nepripojený) elkibo

    elkibo
    Co viem o kominoch, tak len na tuhe paliva a to plati v skratke:
    - kazdy spotrebic na tuhe palivo musi mat vlastny komin
    - minimalny prierez komina urcuje pripojeny spotrebic
    - komin musi mat certifikat alebo stitok na zaklade ktoreho sa vyda revizna sprava

    Tento tyzden som videl vo Viedni kominarky - dve mlade asi 23 rocne, velmi pekne baby, oblecene cele v ciernom, na hlavach mali biele capice a vymetali kominy - riedne s kefou. To som v zivote nevidel skoro som na rit padol.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.