Zavrieť

Porady

dedicstvo

Dobrý deň.Chcela by som bližšie info ohľadom dedenia.Mám 2 súrodencov.Jeden zdedil 3 izbový byt a ďalší majetok je rodinný dom,kde 1/2 domu je prepísaná na matku(otec už zomrel) a 1/4 sestra 1/4 je napísaná na mňa.Poslednú dobu mám zlý pocit ohľadom vzťahov a správania sa rodiny.Matka žije spolu so sestrou v dome a ja som v podnájme v byte.Sestra so švagrom má veľký vplyv na matku a preto sa obávam aby ma nevydedili.A preto sa chcem opýtať kto mi vie poradiť,môže matka prepísať svoju polovicu domu na sestru s tým že ja už nedostanem z tej polovice nič?Alebo môžu nejakým spôsobom dosiahnuť to,že nebudem spravodlivo vyplatený ,to znamená že z polovice domu nebudem vyplatený.Sestra tam už býva a ostáva tam už nastálo.Alebo dokonca môže sa stať že nedostanem vyplatenú ani 1/4 domu?Prosím ak môžte napíšte mi.Mám z toho všetkého akýsi zlý pocit.Ďakujem vopred.Sindy
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    diabol4 je offline (nepripojený) diabol4

    diabol4
    Vaša matka môže prepísať za svojho života 1/2 domu na sestru. Záleží to len jej rozhodnutí. Teda teba bude sestra vyplácať len z 1/4 domu. Právo vlastníctva na túto 1/4 domu máš na základe dedičského konania, nemôžu ťa z toho vydediť, pretože podľa listu vlastníctva si už jeho majiteľom. V prípade, že by Vaša mama zomrela, podľa zákona máš právo na polovicu z 1/2 domu. V tom prípade ťa sestra vyplatí z 1/2 domu. Veľa štastia ...

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.