Zavrieť

Porady

Predaj nového tovaru cez internet

dam to sem, aj ked to zatial nie je podnikanie. chcem sa spytat, ze ci na predaj noveho tovaru (napr. dovezeneho z UK) cez mimibazar je potrebna zivnost? ide o predaj za ucelom zisku, takze podla mna ano. je nejaka suma, ktoru ked tento zisk z predaja nepresiahne, tak sa to nemusi priznat v priznani a zdanit? dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    poisonkatka Pozri príspevok
    dam to sem, aj ked to zatial nie je podnikanie. chcem sa spytat, ze ci na predaj noveho tovaru (napr. dovezeneho z UK) cez mimibazar je potrebna zivnost? ide o predaj za ucelom zisku, takze podla mna ano. je nejaka suma, ktoru ked tento zisk z predaja nepresiahne, tak sa to nemusi priznat v priznani a zdanit? dakujem
    Je to pravidelná činnosť, alebo len náhodná?

    poisonkatka je offline (nepripojený) poisonkatka

    poisonkatka
    Zoltán Kovács Pozri príspevok
    Je to pravidelná činnosť, alebo len náhodná?
    pravidelna...vyvesim nejake oblecko na mimibazar a ked bude vacsi zaujem a nazbiera sa dost veci, tak sa to objedna a doda zakaznikovi...cca za mesiac zisk okolo 100-200 eur

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    poisonkatka Pozri príspevok
    pravidelna...vyvesim nejake oblecko na mimibazar a ked bude vacsi zaujem a nazbiera sa dost veci, tak sa to objedna a doda zakaznikovi...cca za mesiac zisk okolo 100-200 eur
    Jednoznačne živnosť to má byť. Ale realita je iné, vieme všetci. Mamičky to predávajú ako "obnosené", prebytočné oblečenie....

    poisonkatka je offline (nepripojený) poisonkatka

    poisonkatka
    Zoltán Kovács Pozri príspevok
    Jednoznačne živnosť to má byť. Ale realita je iné, vieme všetci. Mamičky to predávajú ako "obnosené", prebytočné oblečenie....
    praveze nie, je tam vela ludi, ktory si platia 400sk clenstvo mesacne za to, aby tovar mohli mat oznaceny ako novy...rozpravala som sa s 2 kockami, ktore nosia tovar z usa alebo s uk a nemaju zivnost a pritom na tom poriadne zarabaju, ked si pozriem ceny a viem kolko stoji postovne...sama nakupujem z uk alebo z usa, ale zatial iba pre seba..a nevies mi povedat, ze do akej vysky "prilezitostneho" prijmu to netreba priznat a zdanit?

    silviamb je offline (nepripojený) silviamb

    silviamb
    poisonkatka Pozri príspevok
    praveze nie, je tam vela ludi, ktory si platia 400sk clenstvo mesacne za to, aby tovar mohli mat oznaceny ako novy...rozpravala som sa s 2 kockami, ktore nosia tovar z usa alebo s uk a nemaju zivnost a pritom na tom poriadne zarabaju, ked si pozriem ceny a viem kolko stoji postovne...sama nakupujem z uk alebo z usa, ale zatial iba pre seba..a nevies mi povedat, ze do akej vysky "prilezitostneho" prijmu to netreba priznat a zdanit?
    Je to mozne, ale poznate to o tej motyke co vystreli. Staci jedna nespokojna mamicka-zakaznicka, ktora to posunie na prislusne urady a je po parade...

    poisonkatka je offline (nepripojený) poisonkatka

    poisonkatka
    silviamb Pozri príspevok
    Je to mozne, ale poznate to o tej motyke co vystreli. Staci jedna nespokojna mamicka-zakaznicka, ktora to posunie na prislusne urady a je po parade...
    jasne..ja si chcem spravit na to zivnost samozrejme...ale je vela kociek, ktore sa na tom obohacuju a neodvadzaju ani dane a este ked im to poviem,tak sa mi vysmeju do tvare, ze naco zivnost...

    silviamb je offline (nepripojený) silviamb

    silviamb
    poisonkatka Pozri príspevok
    jasne..ja si chcem spravit na to zivnost samozrejme...ale je vela kociek, ktore sa na tom obohacuju a neodvadzaju ani dane a este ked im to poviem,tak sa mi vysmeju do tvare, ze naco zivnost...
    To zial nezmenime - teraz aj klienti BMG sa smiali tym, ktori mali peniaze nizsie urocene a ako to dopadlo... Niekedy plati, ze pomaly dalej zajdes...
    Dobrý deň, tiež hľadám informácie týkajúce sa privyrábania na mimibazare. To, že na takéto privyrábanie je potrebná živnosť pokladám za samozrejmosť. Tiež by som si chcela privyrobiť týmto spôsobom, avšak po právnej stránke to chcem mať všetko v poriadku. Preto hľadám informácie, či nie je potrebné mať od spoločností ako napr. victoriassecret súhlas, resp. zmluvu na ďalší predaj ich tovaru. Aj keď sa jedná o tovar v malých množstvách. Viete mi v tomto smere poradiť? A ešte by ma zaujímalo akú agentúru využívate na dodanie tovaru na Slovensko? Ďakujem

    poisonkatka je offline (nepripojený) poisonkatka

    poisonkatka
    no uz som si zalozila zivnost, aj e-shop uz mam takmer hotovy :-))

    sissi2183, tiez som chcela predavat veci zo zahranicia ale neviem ich dokopat k tomu, aby mi to posielali na fakturu, takze nic :-( tak zatial predavam iba veci, ktore mozem a dostavam na fakturu

    convict je offline (nepripojený) convict

    Detailista convict
    poisonkatka Pozri príspevok
    no uz som si zalozila zivnost, aj e-shop uz mam takmer hotovy :-))

    sissi2183, tiez som chcela predavat veci zo zahranicia ale neviem ich dokopat k tomu, aby mi to posielali na fakturu, takze nic :-( tak zatial predavam iba veci, ktore mozem a dostavam na fakturu
    Faktúry sú problémom, ale iba v prípade že chcete niečo zdokladovať ako výdaj (o výdavkovom doklade ani nehovorím) najmä pri kúpe cez internet cez platobné procesory ako PayPal. Pri príjme nikoho nezauíma akýsi doklad keď to priznáte. No a potom seriózne podnikajte = to na margo tých spomínaných mamičiek. Miesto toho aby sa trocha pozmenilo skostnatelé myslenie tento štát prichádza o dane a príspevky do patričných poisťovní . Verím že to je zložité, ale všetko ide keď sa chce.
    poisonkatka Pozri príspevok
    jasne..ja si chcem spravit na to zivnost samozrejme...ale je vela kociek, ktore sa na tom obohacuju a neodvadzaju ani dane a este ked im to poviem,tak sa mi vysmeju do tvare, ze naco zivnost...
    a co sa moze stat, ked dotycnu predavajucu niekto posunie na prislusny urad? Napriklad zivnostensky? Hrozi pokuta? Alebo vazenie? Toto by ma zaujimalo

    wvsystem je offline (nepripojený) wvsystem

    wvsystem
    Toto nie je "problem" iba mimibazaru, to su v podstate vsetky aukcne portaly od ebay.com, ebay.de ...., aukro.sk, aukro.cz........, odklepnuto.cz, vatera.hu a co ja vem este ake. Mnohi maju z toho vynosne "podnikanie". Pokial si to stat neustrazi, tak silne pochybujem, ze sa ludia sami nahlasia a budu poctivo zdanovat svoje prijmi a nasledne po prekroceni obratu aj dph.
    A neviem si predstavit v suvislosti s tymto "problemom", ked kupim od niekoho nieco nad cca 3333 Euro, ako ho pojdem nahlasit na danovy, ze mal prijem presahujuci 100 000 Sk. Tak hovori "bonzacky zakon".

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.