Zavrieť

Porady

Nezaplatenie nájomného

Manžel mal s bratom byt v Košiciach.V roku 2005 ho previedol na brata a ten byt predal. Nezaplatil však poslednú splátku nájmu 5863,- Sk za čo mu prišlo pred rokom rozhodnutie zo súdu. Problém je, že to prišlo aj nám, keďže bol manžel spoluvlastník. Brat manželovi tvrdil, že všetko urovnal, ale ja som sa na bytovom družstve informovala a zistila som, že tam ani nebol a suma sa zatiaľ vyšplhala na 16 000,- no už to je aj viac. Odmietam platiť za niečo čo nie je mojím dlhom,najmä keď sme z bytu nevideli ani korunu, ale obávam sa, aby časom, keď sa suma vyšplhá do závratných výšok nesiahli na náš majetok. Manželov brat totiž nemá nič napísané na seba čo by mu mohol exekútor zobrať. Viete ako sa dá zbaviť takéhoto nechceného záväzku? Manžel nemal ani trvalý pobyt v Košiciach, len podiel na byte. Za odpoveď vopred ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    sojciakova Pozri príspevok
    Manžel mal s bratom byt v Košiciach.V roku 2005 ho previedol na brata a ten byt predal. Nezaplatil však poslednú splátku nájmu 5863,- Sk za čo mu prišlo pred rokom rozhodnutie zo súdu. Problém je, že to prišlo aj nám, keďže bol manžel spoluvlastník. Brat manželovi tvrdil, že všetko urovnal, ale ja som sa na bytovom družstve informovala a zistila som, že tam ani nebol a suma sa zatiaľ vyšplhala na 16 000,- no už to je aj viac. Odmietam platiť za niečo čo nie je mojím dlhom,najmä keď sme z bytu nevideli ani korunu, ale obávam sa, aby časom, keď sa suma vyšplhá do závratných výšok nesiahli na náš majetok. Manželov brat totiž nemá nič napísané na seba čo by mu mohol exekútor zobrať. Viete ako sa dá zbaviť takéhoto nechceného záväzku? Manžel nemal ani trvalý pobyt v Košiciach, len podiel na byte. Za odpoveď vopred ďakujem.
    Otázka je kedy vznikol ten dlh na nájomnom. Vtedy keď ešte boli spolumajitelia, alebo keď už bol švagor majiteľom sám.

    sojciakova je offline (nepripojený) sojciakova

    sojciakova
    To práve nevieme naisto.Bolo to v roku 2005 a bolo to posledné nájomné v tom byte. Manžel nemá kópiu darovacej zmluvy, takže si neviem ani overiť či už nebol v tom čase brat 100% majiteľom bytu. Dá sa to dodatočne zistiť?

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    sojciakova Pozri príspevok
    To práve nevieme naisto.Bolo to v roku 2005 a bolo to posledné nájomné v tom byte. Manžel nemá kópiu darovacej zmluvy, takže si neviem ani overiť či už nebol v tom čase brat 100% majiteľom bytu. Dá sa to dodatočne zistiť?
    Na katastry sa dá zistiť kedy a na základe čoho došlo k prepisu.

    sojciakova je offline (nepripojený) sojciakova

    sojciakova
    Ďakujem vám obom za odpoveď. Ešte sa chcem opýtať, rozmýšľali sme s manželom o tom, že bratovi dáme podpísať čestné prehlásenie , že sme v byte nebývali a tento záväzok je jeho. Bolo by to na niečo dobré?Myslím či by to pri exekúcii pomohlo. Má s tým niekto z vás skúsenosti? Ak viete o nejakom vzore, bola by som vám veľmi vďačná. Ďakujem.

    Nezaplatenie nájomného

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.