Zavrieť

Porady

Reklama a DPH

Dostali sme FA za uverejnenie reklamy v knihe miestnej spisovatelky. Mozeme si uplatnit DPH? Je to danovo uznany naklad?
Vdaka!
Usporiadat
marcik marcik

marcik je offline (nepripojený) marcik

stale v práci
Ak ešte môžem sa spýtať, aký je to §? bude to v riadku 1,2 daňpriz.DPH?Normálne zdaniteľné obchody?
0 0
Milan Benka Milan Benka

Milan Benka je offline (nepripojený) Milan Benka

obyvateľ SR
marcik
Ak ešte môžem sa spýtať, aký je to §? bude to v riadku 1,2 daňpriz.DPH?Normálne zdaniteľné obchody?
ZD r1,3
DPH r2
0 0
manga manga

manga je offline (nepripojený) manga

neviete mi niekto prosim poradit/schvalit ??!! dali sme si urobit reklamnu plachtu na velky bilboard, cena 70 000 bez DPH, budeme to mat ulozenu u zhotovitela s tym, ze v buducnosti to pouzijeme. Dam si to do majetku a budem to postupne odpisovat. len kam do ktorej skupiny to mam zaradit ??!!!!
0 0
manga manga

manga je offline (nepripojený) manga

prosim prosim .... poradte mi .....
0 0
marcik marcik

marcik je offline (nepripojený) marcik

stale v práci
ALBO
Nezdá sa mi to, bunda je cena bez DPH nad 500 Sk a to nie je daňovo uznané. DPH sa na vstupe uplatní a na výstupe odvedie.
Dáždnik je uznaný daňový náklad a nie je limit na objem a cenu obstaraných prop. pred. do 500Sk. Narok na odpočet z nich je a DPH na výstupe sa neodvádza,
Až dnes sa trápim so zaúčtovaním int.dokladu, no nie a nie ho dať správne,aby bolo odvedené DPH. Maliteľ tie budny dal zamestnancom a aj zákazníkom, takže príjem to nie je,ale odvod dph ano ale neviem nájsť predkontáciu v JU.prosím poradí niekto?
0 0
marcik marcik

marcik je offline (nepripojený) marcik

stale v práci
marcik
Až dnes sa trápim so zaúčtovaním int.dokladu, no nie a nie ho dať správne,aby bolo odvedené DPH. Maliteľ tie budny dal zamestnancom a aj zákazníkom, takže príjem to nie je,ale odvod dph ano ale neviem nájsť predkontáciu v JU.prosím poradí niekto?
nikto neporadí??
0 0
sway sway

sway je offline (nepripojený) sway

som človek ktorého poteší keď niekomu dobre poradí, a nik mu nemá za zlé, keď sa pýta na "samozrejmosti" a hlavne som žena - žienka ...viac
manga
neviete mi niekto prosim poradit/schvalit ??!! dali sme si urobit reklamnu plachtu na velky bilboard, cena 70 000 bez DPH, budeme to mat ulozenu u zhotovitela s tym, ze v buducnosti to pouzijeme. Dam si to do majetku a budem to postupne odpisovat. len kam do ktorej skupiny to mam zaradit ??!!!!
v prílohe ti posielam odpisové skupiny, ak tam nenájdeš kam by si mala zaradiť plachtu, tak ja by som použila:
Trieda 022 samostatné hnuteľné veci ...odpisovú skupinu 2, položka 2-99 Ostatný hmotný majetok podľa § 26 odst. 2 zák 595 , ZoDP_§26_ods.2

0 0
sway sway

sway je offline (nepripojený) sway

som človek ktorého poteší keď niekomu dobre poradí, a nik mu nemá za zlé, keď sa pýta na "samozrejmosti" a hlavne som žena - žienka ...viac
marcik
Až dnes sa trápim so zaúčtovaním int.dokladu, no nie a nie ho dať správne,aby bolo odvedené DPH. Maliteľ tie budny dal zamestnancom a aj zákazníkom, takže príjem to nie je,ale odvod dph ano ale neviem nájsť predkontáciu v JU.prosím poradí niekto?
pokiaľ robíš v ALFE, daj Interný doklad, príjem, v rolete nájdi iný nezdaniteľný príjem zadaj sumu - vyčísli Ti DPH , daj popis čo to bolo a nezabudni ZAKLIKNÚŤ ZÁPIS DO EVIDENCIE DPH, doklad Ti zapíše do DPH . skús
0 0
jaja99 jaja99

jaja99 je offline (nepripojený) jaja99

manga
neviete mi niekto prosim poradit/schvalit ??!! dali sme si urobit reklamnu plachtu na velky bilboard, cena 70 000 bez DPH, budeme to mat ulozenu u zhotovitela s tym, ze v buducnosti to pouzijeme. Dam si to do majetku a budem to postupne odpisovat. len kam do ktorej skupiny to mam zaradit ??!!!!
Ak chceš presné zatriedenie skús klasifikáciu produkcie na stránke štatistického úradu.
0 0
marcik marcik

marcik je offline (nepripojený) marcik

stale v práci
Zrovna toto robím v POHODE,ale ešte som vôbec nemala taký prípad ani tam.Skúsim to pozrieť lebo dnes to musím už zaúčtovať!
0 0
marcik marcik

marcik je offline (nepripojený) marcik

stale v práci
Konečne sa mi to podarilo,ako príjem, nedaňový s odpočtom DPH tak som postavila inter.doklad.dúfam že to bude dobre!Vďaka sway!
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať