Zavrieť

Porady

Dan z nehnutelnosti /dedicstvo/

Dobry den, poradte mi prosim,
Zdedila som v roku 2008 spolu s otcom a sestrou po mame cast domu, treba spravit priznanie k dani z nehnutelnosti? Ak ano kde zozeniem tlacivo a ako si vyratam dan? Este ma zaujima ci je podstatne podanie priznania datum dedicskeho konania ci zapis do katastra?
Dakujeem za rady.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    vieroslava je offline (nepripojený) vieroslava

    vieroslava
    Áno, bolo potrebné urobiť oznámenie o vzniku daňovej povinnosti, daňové priznanie je potrebné urobiť, veď si sa stala vlastníkom.
    Vlastníkom si sa stala dňom právoplatnosti dedičského rozhodnutia, ten dátum je rozhodujúci, ale daňové priznanie sa podáva do 31.januára, tento rok do 2.2.2009.

    nokia901 je offline (nepripojený) nokia901

    nokia901
    Katka3003 Pozri príspevok
    A viete mi poradit, ako si tu dan vypocitat? Dakujem krasne.
    Musíš mať VZN o miestnych daniach obce či mesta, v ktorom podávaš daňové priznanie, v ktorom sú uvedené všetky sadzby dane za pozemky, domy, záhrady, garáže .... Niektoré mestá a obce majú Všeobecné záväzné nariadenia /VZN/ zverejnené na svojej internetovej stránke.

    vieroslava je offline (nepripojený) vieroslava

    vieroslava
    Alebo zbehni na príslušný miestny úrad, určite tam majú vzory, príp. ti pomôžu s výpočtom.

    Dan z nehnutelnosti /dedicstvo/

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.