Zavrieť

Porady

Žiadosť o ošetrovné

Prvý raz vypisuje tlačivo "Potvrdenie zamestnávateľa o zamestnancovi na účely uplatnenia nároku na nemocenskú dávku" ... Môžete mi prosím poradiť, či treba niečo potvrdiť alebo doplniť aj na "žiadosť o ošetrovné" ? alebo iba prefotím /pre vlastnú evidenciu/ potvrdenie o začiatku a potvrdenie o ukončení a spolu s tou žiadosťou to odnesiem na sociálnu poisťovňu ? Ja vlastne musím čakať, kým sa mi zamestnanec z OČR vráti a prinesie mi potvrdenie o ukončení OČR a až potom vypisujem to tlačivo, že ?

za pomoc vopred ďakuje nemotorná mzdárka :-)
... ale čo, všetci sa učíme ...
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Jana Motyčková je offline (nepripojený) Jana Motyčková

    Jana Motyčková
    Na "Žiadosť o ošetrovné" už nevypisuješ nič. Do SP zanesieš potvrdenie o začiatku a keď OČR skončí tak potvrdenie o ukončení OČR. Potvrdenie o príjme zanes do SP spolu so začiatkom OČR - pre rýchlejšie vyplatenie dávky. Doporučujem všetko ofotiť (pre svoju evidenciu) a dať potvrdiť prevzatie každého dokladu (ako dôkaz, že to bolo odovzdané keby sa SP tvárila, že nie - to sa nám stalo niekoľko krát, keď sa oneskorili s platbou).

    A ešte niečo - pri množstve papierov, ktoré denne treba vypísať nemáš najmenší dôvod sa cítiť ako "nemotorná mzdárka". Nemotorný je niekto úplne iný.

    martinala je offline (nepripojený) martinala

    martinala
    Ďakujem za odpoveď. Som viac finančná ako mzdová účtovníčka, ale žiaľ - chvalabohu - som nútená "privoňať" aj k tomuto. Porada je v tomto smere k nezaplateniu ... doslova a dopísmena !
    Príjemný zbytok víkendu.

    Žiadosť o ošetrovné

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.